Wpis z mikrobloga

@Wilq9911: w C i C++ piszę od ok. 3-4 lat. Z pythona przerobiłem kilka książek, i napisałem trochę softu (w czystym pythonie, żeby nie było że django czy inne flaski ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Nie powiedziałbym że ogarniam je na poziomie osoby która w nich pisze od 20 lat, ale czuję się w nich na tyle kompetentny, żeby udowodnić to przed rekruterem
  • Odpowiedz
@RedveKoronny ok, to dziwne że jeszcze nie znalazłeś pracy. Ja znając tylko Pythona dostałem pracę w ... Typescripcie ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak patrzę na twoje CV to jest po prostu nudne, dodaj jakieś zdjęcie, i przede wszystkim klauzulę przetwarzania danych, słyszałem że niektóre firmy przez to nie odpowiadają...

btw również studiuję na naszej matematyce stosowanej ( )
  • Odpowiedz
@Wilq9911: Zdjęć z tego co wiem nie powinno się dodawać (praktyka z zachodu), żeby nie było podejrzenia że odrzuciłeś pracownika bo jest czarny, albo że zatrudniłeś kobietę bo jest ładna. Do klauzuli zrobiłem cały pieprzony skrypt w bashu i pythonie (XD), ale teraz jak aplikuję, to nie widzę wielu firm które proszą o dołączenie jakiejś klauzuli
  • Odpowiedz
@RedveKoronny na przełomie marca/kwietnia startuje większość rekrutacji na staże, ja na twoim miejscu bym poczekał i wybrał coś, co wydaje ci się ciekawe chociaż w minimalnym stopniu, inaczej później będziesz się męczył w nudnej pracy
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: jak zobaczyłem CV które tutaj wrzuciłeś to też bym nie odpowiedział.
1) Gdzie są dane kontaktowe ? Imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail ?
2) Wywaliłbym te kursy
3) Skorzytaj z narzędzia do CV - np. https://resume.io/ ma być ładne (ludzie najpierw konsumują oczami) ( ͡º ͜ʖ͡º)
4) Nie dodawaj zdjęcia
5) Dla spokoju ducha dodaj klauzule RODO
  • Odpowiedz
@gawciiu:
1. Na górze. Nie wrzucam swojego imienia i nazwiska, maila, ani telefonu na wykop
2. mogę się zgodzić co do takich pierdół jak finanse, ale kursy z data science akurat chyba mogą pomóc
4. nie ma zdjęcia
3. jest czytelne, sekcje są oddzielone, i mówisz że ma nie być zdjęcia. Co w takim razie zmieni generator? Doda gwiazdki przy każdym skillu które nie wiadomo jak czytać?
5. jest jakaś uniwersalna?
  • Odpowiedz
@RedveKoronny:
1) Z racji braku zamazania i rozmiaru pełnego A4 myślałem że nie ma ¯\_(ツ)_/¯
2) To wyjdzie w trakcie rozmowy. Wiem że recruit team źle patrzy na coś takiego - daje to wrażenie gościa który zrobił pare kursów i leci do IT. Może więcej zaszkodzić niż pomóc.
3) Jest brzydkie. Niczym nie wyróżniające się. Zrób takie że jak Julka będzie przeglądać CV to powie "o to to ładne, pamiętam tego
  • Odpowiedz
@gawciiu:
2. Jak będę miał okazję to popytam paru rekruterów o to
3. Nie mam totalnie zmysłu artystycznego. Dla mnie ładne jest w takiej formie w jakiej jest teraz, więc wątpie czy mi się zrobić coś ładnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5. Dodam. Dzięki miras ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz