Wpis z mikrobloga

@RedveKoronny: nie rozumiem czym jest game for gmtk (nawet nie wiem cyzm jest gmtk), drugi punkt też nie jasny. Jeśli to nie jest doświadczenie komercyjne to wywal About me i lepiej opisz te projekty. W seksji edukacja wywal technikum a uniwerek zrób poprostu ongoing
  • Odpowiedz
@katius: GMTK to konkurs gdzie masz 48 godzin na zrobienie gry na dany temat. Wykorzystałem tam kilka nowych technologii, i zrobiłem gotowy produkt który jest dostępny online, więc wydaje się git
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: daj jedno zdanie czym to jest, bo nikt nie będzie googlował. Uzyj słowa hackaton- taki fifarafa buzzword. Jesli to dalej istnieje to nawet link bezpośrni w tym mijscu byłby ok
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: może daj też jedno zdanie co to za gierka była, by łatwiej było złapać kontest. Tu możesz sie otworzyć. CV z reguły tak wyglądają, bo w komercyjnym projekcie masz NDA i możesz powiedziec tylko projkt finansowy i bez szczegółów.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: No przed takimi osobistościami, to pozostaje mi się pokajać, osobiście jednak ja czuję zgrzyt przy:

I am open to learning a new technology


Co bym napisał jako: I am open to learn a new technology.

"open to learning sth" dla mnie osobiście jakieś takie dziwne :P

Np. docker to też jest nazwa własna i bym napisał, że Docker, a web servers - to już raczej chodzi mi o formę
  • Odpowiedz
Co bym napisał jako: I am open to learn a new technology.


@patrolez: a faktycznie. Teraz to widzę. Dzięki wielkie.

Serwerów nie wpisywałem do skillsów, bo nic z nich nie ogarniam, i wszystko mi się wysypuje. Dlatego napisałem że się nimi bawię, a nie że się na nich znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: mógłbyś jeszcze podciągnąć się z C++, aby móc np. napisać C++14 (lub nowsze), albo Modern C++

Czyli punkt rozwoju języka C++, w którym używa się smart pointerów i np. std::array, czy std::span i std::string_view

Jeżeli jesteś na matematyce, to może jednak bardziej próbuj się wykreować na Data Scientista (?) #datascience

Na Reddit wczoraj ktoś marudził, że programiści w #gamedev są niechlujni, ale w komentarzach niby to trochę ludzie skontrowali :P
  • Odpowiedz
@patrolez: tak też myślałem, tym bardziej że i chyba konkurencja niższa na rynku pracy. Z drugiej strony, backend ma więcej ofert pracy, więc myślałem żeby ogarnąć ten c++, a potem iść w jakiegoś (ch)rusta
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: no trochę masz egzotyczny skillset względem wykształcenia, chęci i tego co faktycznie praktykujesz :P

Po matematykach wyposażonych w umiejętnosci programowania raczej oczekuje się Matlaba/Octave, czy R, czy wsiąknięcia w Pythona i wymienianie jako umiejętności raczej płynności w bibliotekach od #datascience, albo i nawet Excel, a dla hipsterskich/indywidualistów Data Scientistów teraz jest hype na język Julia.
  • Odpowiedz
@RedveKoronny: justjoin to ponoc crawler, tak mowia wykopki, sprobuj na nofluff i poszukaj bezposrednio na stronach korpo, ktore cie interesuja, ja swoj pierwszy intern znalazlem na plakacie, w necie oferte mieli wystawiona tylko na swojej stronie.

  • Odpowiedz