Wpis z mikrobloga

Fajny film porównujący Kanadę i Finlandię pod względem jazdy rowerem zimą. Niby podobna pogoda, ale chęć do jazdy odmienna. Powód: zadbana infrastruktura rowerowa - jeżeli ludzie będą czuli się na drodze bezpiecznie to będą jeździli, niezależnie od tego jak jest zimno. Bo w praktyce dojechanie rowerem do pracy spokojnym tempem kilka kilometrów nie różni się niczym szczególnie od pójściem piechotą. Problem jest głównie z utrzymaniem zimą bezpiecznej przejezdności dróg rowerowych. Można się uczyć od Finów.

#zima
#rower
dybligliniaczek - Fajny film porównujący Kanadę i Finlandię pod względem jazdy rowere...
  • 5
@dybligliniaczek: U nas trochę nierealne bo śniegu nie ma tak długo żeby był sens ubijać. Musielibyśmy normalnie odśnieżać.
Jak do roboty jadę to najgorsze takie kopne gówno jakie jest zwykle w mieście kiedy pług zepchnie śnieg z ulicy.
@ZaQ_1: No tak, ale główny problem polega na tym, że nikt tym za bardzo się nie interesuje, a ja już coś tam postanowią jak w Warszawie (tutaj dokument https://zom.waw.pl/dlarowerzystow ) to tylko jakieś wybrane kawałki, część robi prywatna firma, część gmina, część GDDKiA itp. To jest główny problem naszej infrastruktury rowerowej - nie ma jakiegoś jednego spójnego podmiotu który by za to odpowiadał tylko jest to poszatkowane. W przypadku ulic może
@dybligliniaczek: właśnie u mnie pięknie widać jak się kończy takie odśnieżanie jak opisałeś. Kawałek drogi kopny śnieg, kawałek elegancko odśnieżone, kawałek w ogóle nie ruszone. Wszystko na jednej drodze rowerowej. No i oczywiście fragmenty oddzielone zaspą żeby nie było za łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kuraku: Wg tej strony https://zom.waw.pl/dlarowerzystow w Warszawie mają odśnieżać 210 km tylko z tego co już widzę to mam co zgłaszać bo jeden kawałek którym jeżdżę jest na tej liście a w tej chwili to tylko wydeptana ścieżka przez pieszych - nawet chodnik nie odśnieżony. Inny przykład to na tej liście jest odśnieżony DDR na Moście Świętokrzyskim, ale już drogi dojazdowe do niego nie ( ͡° ͜ʖ ͡°