Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych używa ekspresu Saeco SM6680 (lub innych z serii różniących się chyba tylko kolorem)? Zastanawiamy się z żoną nad zakupem, ja jestem zdecydowany tak na 95% ;) Wstępnie miała być Jura E8 ale ceny ostatnio niezbyt atrakcyjne i stąd decyzja o zakupie czegoś innego. Zależy nam przede wszystkim na kawach mlecznych (w większości z mlekiem sojowym/owsianym, bo nie toleruję krowiego...), ok 4-5 filiżanek dziennie.

Niby nie zależy nam na jakichś super extra funkcjach itp, ale ten model Saeco bardzo podoba nam się wizualnie (ot taki minimalizm) a funkcji sporo, tylko czy aż tyle potrzebujemy.... Niestety, nie mieliśmy okazji spróbować kawy z takiego ekspresu, ale zakładamy, że będzie zdecydowanie lepiej niż z naszych aktualnych ekspresów - Philips Senseo, na "saszetki" z kawą.

Warto wybrać ten model? Jakieś opinie użytkowników? Może coś innego polecacie? Ten Saeco mogę kupić za 3500zł.

#ekspresdokawy #kawa
  • 4
Od przedstawiciela mieliśmy na socjalu Saeco Xelsis jakieś 3 miesiące. Fajny cichy ekspres, możliwość modyfikacji każdego przepisu kawowego zwykłymi suwakami na wyświetlaczu jeśli chodzi o stosunek kawy do mleka. Chemia oryginalna tylko droga i ten cały #!$%@? w smarze zaparzacz trochę drażniący, ale ogólnie kawka spoko.
Do 3500zł kupisz Siemensa eq.6 s500/s700
Ja mam s300 i baaardzo sobie chwalę, tutaj na forum też go często wielu użytkowników ma i są zadowoleni.
@Notakaprawda: Otóż to, do mnie stety lub nie, ale ten design nie trafia. Problem rozwiązał się dzisiaj "sam". Żona kupiła Saeco, o którym wspominałem wyżej więc już nie muszę się zastanawiać, co wybrać ;)

Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)