Wpis z mikrobloga

Mnie to nie boli. Tylko nie rozumiem jak ktoś nie chce/ nie lubi jeść mięsa to wybiera produkty wege nawiązujące nazwą do mięsa. Sam lubię #!$%@?ć kotlet z buraka/haloumi w bułce ale nie nazywajmy tego HAMburger


@slaper: nazwa "hamburger" nie odnosi się wcale do szynki tylko do miasta Hamburg, które jest kojarzone z tym daniem

According to the Food Lovers Companion, The name "hamburger" comes from the seaport town of Hamburg,
@Dariel: #!$%@?, smakuje jak boczek, wygląda jak boczek, ma konsystencje boczku, a to wszystko dla ludzi którzy lubią boczek, ale nie chcą jeść mięsa. Do tego na każdym opakowaniu czytelny napis, że jest bezmięsny, więc się nie pomylisz.

Z biegiem czasu coraz mniej rozumiem komentarze takie jak twój. To jest #!$%@? się dla samej sztuki #!$%@? się. Co proponujesz, co mają napisać na wegańskiej imitacji boczku?
@costelo #!$%@?, jadlem to kilka razy i nie, nie smakuje to jak boczek xD Nie mam nic przeciwko nie jedzeniu mięsa (dopóki ktos nie wynusza na mnie, bym ja też nie jadł), ale nie lubię takiego nazewnictwa i imitacji. Zdarzyło mi się np. w hotelu zamówić te weganskie paski, bo wygladaly jak boczek a potem niesmak pozostał, bo nie zwróciłem uwagi.

Poza tym weganie nie jedza nabiału i jajek, więc nie zjedzą
Raczej preferuję zakuty łeb niż nazywanie produktów bezmięsnych takimi samymi nazwami co produkty mięsne


@PolishBoyfriend: wegański boczek to to samo co boczek? Jeśli masz problemy z matematyką to przelicz na palcach ilość liter jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, wtedy zobaczysz że to nie to samo.

ale nie nazywajmy tego HAMburger


@slaper: bo to vegeburger i tak się nazywa w menu...

ale boczek, który jest nazwą części zwierzęcia?


@
dobra, wszyscy już się zesrali o nazwenictwo a dalej nie napisałaś, jak smakowało?


@piteros_94: ja jestem wszystkożerny, ale ten wegański boczek jest słaby - lepiej użyć wegańskiej "kiełby" (ale nazwy i marki nie podam, bo zbyt rzadko to jadam)
Jak ktoś chce doznać mindfucka to polecam te kabanosy, które smakują identycznie jak normalne kabanosy, a są całkowicie wegańskie.

@Qlien: jadłem te kabanosy i w ogóle nie smakują jak kabanosy, choć są całkiem smaczne.