Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #amd

Nie takie złe te nowe gpu od AMD. Tzn ta mocniejsza wersja. RT słabsze od Nvidii ale już użyteczne bo na poziomie serii 3000. AMD systematycznie jedną generacje wstecz za nvidją jeśli chodzi o RT ale już można go używać.
To co mnie rozczarowało to pobór mocy. Jakie to muszą być wyżyłowane karty, one ciągną sporo więcej prądu niż rtx 4080. A tak się AMD śmiało z poboru mocy u nvidii. Tego chyba nikt się nie spodziewał.
  • 44
Może to tylko moje gdybanie ¯_(ツ)_/¯ Ale dziwnym jest faktem robienie prezentacji po czym w każdym jej aspekcie są jakieś kłamstewka xd Dziwne to i nieintuicyjne zarazem


@Adamson555: AMD tak robi od lat, dlatego ja już w ich prezentacje nie wierze. Tzn. w żadne prezentacje nie należy wierzyć ale w te od AMD to już margines błędu trzeba zakładać znaczny. Nie kapuje tej polityki.
wydajność/cena


@majk3l: obiektywnie słaby wskaźnik, bo bardzo podatny na manipulacje, trendy rynkowe etc. Dzisiaj twój wskaźnik może być na poziomie X, a jutro na Y i co ma ci to powiedzieć o karcie samej w sobie? Nie ulepszyła się przecież samoistnie w ciągu jednej nocy. Jedyny obiektywny wskaźnik to to jaki masz budżet i jaką maksymalną wydajność możesz za niego uzyskać. Konstruowanie czegokolwiek innego to sztuka dla sztuki.

@Variv: o
@MarteenVaanThomm jakby np ergo albo etc miał inną cenę bo krypto nie byłoby w dupie to ludzie nadal by kopali tak jak wcześniej. 95% kopie coś bo się opłaca, a nie bo wierzy w projekt. Ta pozostała grupa nadal kopie ale raczej już nie dokupuje sprzętu, a jeśli nawet to używki.

Wskaźnik, który opisałeś to... Cena/wydajność w danym momencie xD Jaki jest problem podstawić inne ceny do znanej średniej wydajności kart? To