Wpis z mikrobloga

Nitka o cenach działek budowlanych w obwarzanku Warszawskim.

Są miejscowości „niezniszczalne” z racji długoletniej renomy (Konstancin) czy bliskości (Pruszków). Tam szykuje się stabilny wzrost - ale raczej bez spektakularnych fajerwerków. Drogo było zawsze.

Są miejscowości które źle się zestarzały - Milanówek czy Nadarzyn - które były modne w latach ’90-’00 kiedy ceny wystrzeliły - ale przez ostatnie 10 lat szał opadł i ceny w ujęciu realnym z uwzględnieniem inflacji spadły.

Są miejscowości które ostatnio wystrzeliły - Legionowo czy Piaseczno (obrzerza). Ludzie chcą tam mieszkać a ceny w 10 lat zrobiły rajd 50% w górę. Dalej raczej nie ruszą bo zaczynają konkurować cenowo z lepszymi lokalizacjami z punktu pierwszego.

Jak sądzicie, które miasta pod Warszawą zostaną zauważone w następnej kolejności - względnie gdzie wzrost jeszcze będzie trwał na przestrzeni kolejnych 2 dekad? Albo inaczej - gdzie kupilibyście działkę pod dom aby na niej nie stracić w ujęciu realnym?

#nieruchomosci
  • 12
@monyprintergobrrrr: obrzeża warszawy/Wołomina w stronę Wyszkowa. Dojazd s8 planowana rozbudowa pod s50/aow i planowana budowa kolejnej nitki połączenia kolejowego na odcinku tluszcz-warszawa od strony Legionowa. Juz skm zapindala z wieksza czestotliwoscia na linii radzymin-wwa a pannatoni prowadzi rozbudowę hal praktycznie przy kazdym węźle łączącym obwodnicę s8. W bezposrednio w Wołomin bym się nie pchał bo DW634 na całej długości ma dojazd niestety jednojezdniowy dwukierunkowy w kierunku Warszawy. Mocno imho niewygodne dla
@monyprintergobrrrr:

Są miejscowości które ostatnio wystrzeliły - Legionowo czy Piaseczno


A Piaseczno nie ma już największej mody za sobą (lata 00.)? Deweloperzy je zapchali i zakorkowali Puławską, raczej nikt się tam już nie pcha.

Jak sądzicie, które miasta pod Warszawą zostaną zauważone w następnej kolejności - względnie gdzie wzrost jeszcze będzie trwał na przestrzeni kolejnych 2 dekad?


Pass koło Ożarowa? Może coś koło końca metra na Bemowie, które przecież jednak powstanie?
Może miejscowości wzdłuż linii kolejowej wwa Gdańska - nasielsk? Typu jakieś tam studzianki
Dla pracujących zdalnie ciekawa opcja, tylko do jakichś usług dość daleko, bo trzeba do samochodu wsiąść żeby te 15 minut do najbliżej biedronki dojechać
Są miejscowości które ostatnio wystrzeliły - Legionowo czy Piaseczno (obrzerza). Ludzie chcą tam mieszkać a ceny w 10 lat zrobiły rajd 50% w górę. Dalej raczej nie ruszą bo zaczynają konkurować cenowo z lepszymi lokalizacjami z punktu pierwszego.


@monyprintergobrrrr: Skąd ta popularność piaseczna. Ludzie lubią jak im samoloty #!$%@?ą nad głowami czy jak? Gdzie tu komfort jakikolwiek?
@wuwuzela1: W Piasecznie mało kto chce mieszkać ale w okolicach powstają „osiedla” szeregowców które mają chyba po kilometr długości. Ktoś to kupuje. Co tam Ci ludzie widzą - nie mam pojęcia.

Chociaż w sumie dałeś mi do myślenia. Ludzie nie stawiają tam domów tylko kupują segmenty. To nie ludziom ma być dobrze a deweloperom - Mariuszek widzi segmencik po 500k to bierze xD Ważne że na swoim.

@herbatananoc: Wiem, że
@9_pasazer_nostromo: @BHN_LLU: >

@monyprintergobrrrr: @Reanef: Generalnie bardzo ciekawy wątek

Macie pomysł, która miejscowość powiedzmy z dojazdem 45min koleją do Warszawy jest najtańsza? Nawet jeśli to zadupie, bo narazie zależy mi tylko na taniej działce.
imo właśnie takie miejsca będą coraz bardziej popularne i droższe, z czasem i infrastruktura i sklepy same tam się pojawią.

Ja obstawiam np Studzianki powiat Pomiechówek.
Zadupie wiejskie, ale jest stacja kolejowa z dojazdem