Wpis z mikrobloga

Oglądałem Skrzypczaka dość pesymistyczne przedstawiał sytuację. Ruscy złapali oddech ich ostrzał artyleryjski stał się bardziej celny zadziwia go skąd jeszcze mają tyle amunicji. No i pod Bachmutem się ruscy powoli wybijaja. I jak zima stanie się bardziej ostra i skuje ziemię mróz to ruscy ruszą z ofensywą. I szkola nowe obwody na północ od Ukrainy. Ciekawe czy to się sprawdzi. #wojna #ukraina
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lossiemkos89: Rosjanom sporo jak dotąd pomogła mobilizacja a jeszcze wiecej rekrutacja wieźniów, których wysyłają na straczeńcze misje, a oni nawet z okopów sie nie wycofują, bo wiedzą, że to też śmierć tyle, że bez gratyfikacji finansowej dla rodziny.
Nie wiem jaka jest liczba tych wagnerowców z wiezień. Myslałem, że do kilku tysiecy, no jakaś aktywistka zajmująca się sprawą twierdzi,że to ponad 30 tys. Brzmi fantastycznie, ale nawet jakby było do
  • Odpowiedz
@szurszur: Podobno wysyłają skazanych i mobiki na rozpoznanie bojem pozycji SZU a potem walą w te pozycje z artylerii. Na końcu mają wchodzić wagnerowcy z normalnym sprzetem i czyszczą.
  • Odpowiedz
@lossiemkos89: Ogień artyleryjski stał się bardziej celny bo skumulowali najlepsze jednostki artyleryjskie na jednym odcinku frontu i przestali walić totalnie na pałę obszarowo, teraz przynajmniej tam gdzie mogą robią korektę dronami a jak walą na pałę to na obszar rozpoznany bojem przez więźniów/mobików. Pociski artyleryjskie mają pewnie z Białorusi i KRLD + własna produkcja a możliwe też, że Chiny coś pod stołem dają. Logistyka im się drastycznie poprawiła bo teraz
  • Odpowiedz