Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej zrzucić wagę? Czasem przez pewien czas zdarzało mi się liczyć kalorie - zazwyczaj jem około 2400-2700 dziennie. Czasem może i mniej.
W tamtym roku od lipca do maja tego roku chodziłem na siłownię ( z miesięczną przerwą w międzyczasie, bo miałem sporo na głowie i po prostu nie miałem czasu i siły na siłownie ) i robiłem sobie tam ćwiczonka, ławeczka, biceps, triceps itp klasyka. Teraz znów wróciłem na siłownię, znalazłem fajny program (Linear Progression), ale to nadal wszystko jest na przyrost.

Co robić na siłowni, aby gubić tłuszcz zwłaszcza z okolic klatki piersiowej?

#mirkokoksy #redukcja
  • 7
  • Odpowiedz
  • 4
@audrzej nie da się ćwiczeniami nakierować na miejsce, z którego zgubisz tłuszcz, do takich rzeczy to tylko liposukcja. A chudnie się po prostu od deficytu kalorycznego, także liczenie kalorii jest w tym praktycznie najważniejsze.
  • Odpowiedz
@PadakezCosty: Właśnie nie do końca chcę się martwić liczeniem kalorii i pilnowaniem deficytu. Wiadomo, do jedzenia dołożyć trochę zdrowego rozsądku i zamiast 2 łyżek ziemniaków na obiad zjeść 1,5.

Bardziej zastanawiało mnie, czy trening siłowy ma sens podczas redukcji (czy lepiej przeznaczyć ten czas na cardio), a jeśli cardio to co konkretnie? Najbardziej do mnie przemawia chodzenie na bieżni (tak koło 6km/h).
  • Odpowiedz
zamiast 2 łyżek ziemniaków na obiad zjeść 1,5.


@audrzej: ziemniakow to akurat 4 lyzki zamiast dwoch, bo maja malo kalorii w stosunku do tego jak zapychaja. Ale za to z koperkiem zamiast sosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wlasnie takich rzeczy dobrze uczy liczenie kalorii chociaz przez jakis czas
  • Odpowiedz