Wpis z mikrobloga

Cześć,
Na początku listopada odwiedziliśmy Wietnam, którego poznawanie zaczęliśmy od stolicy w Hanoi. Nie zachwyca ona architektonicznie, chociaż jest tu dużo pięknych i starych domów, których historia sięga wieków wstecz. Ale to co zachwyca to kuchnia. Wietnamska kuchnia uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie, a odmiana z Hanoi to prostota i dobry balans smaków. Warto odwiedzić słynną Train Street, gdzie pociągi przejeżdżające w środku miasta, ocierają się wręcz o ściany. Od 2019 była zamknięta, ale ponownie ją otwarto.
W Hanoi nakręciliśmy film, pokazujący miasto i jego ciekawostki.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami polecam obserwację hasztagu #szalonewalizki

#wietnam #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #kuchnia #kawa
SzaloneWalizki - Cześć, 
Na początku listopada odwiedziliśmy Wietnam, którego poznaw...

źródło: comment_1670830735H1FRBpb80h1spuzTNV1WC2.jpg

Pobierz
  • 6
@SzaloneWalizki: Nie no, ze stwierdzeniem że kuchnia Wietnamska zachwyca to będę się kłócić, mieszkałem tam prawie rok, i to co oni tam serwują to jest dramat, raz że mało zróżnicowana, dwa jako mięsa, higiena "dobry balans smaków" mogę tylko XD napisać. Lokalne odmiany kurczaka są totalnie gumowe i tłuste. że nie wspomnę o permanentnych kłopotach żołądkowych, tak to jest jak się trzyma mięso bez lodówki w 32 stopniach, w związku z
@SzaloneWalizki: Największym problemem w Wietnamie jest #!$%@? rolników na pestycydy. Znajoma Wietnamka mówiła mi, że od czasu do czasu wybucha afera, bo normy przekroczone 50-100 razy, ale władza szybko wszystko ucisza. Dlatego w sklepach z ekologiczną żywnością ceny są często kilka razy wyższe.