Wpis z mikrobloga

Można być za albo przeciwko, ale nikt nie powie, że ta cała "afera" z poborem nie wywlekła na wierzch hipokryzji od prawa do lewa bardziej niż cokolwiek wcześniej xD

-wszystkie partie głosowały za, jednocześnie zwalniając siebie z obowiązku xD - check
-prawicowo-patriotyczni celebryci popierający pobór, bo obowiązkiem mężczyzn jest bronić ojczyzny, ale oni akurat nie mogę, bo mają zerwane więzadła xD - check
-feministki na co dzień walczące z "patriarchatem" i "toksyczną" męskością, popierające najbardziej patriarchalne i "toksycznie" męskie rozwiązanie xD - check
-NATO artykuł 5, zemsta na wroga, #!$%@? ruskich, ale nie ze mną na froncie xD - check

A pewnie gdzieś pośrodku jest cała masa ludzi, którzy na dobrą sprawę sami nie wiedzą jak się zachować i nie drą głośno ryja. Mężczyzn, którzy rozumieją potrzebę obrony ojczyzny, nie wierzą w "równouprawnienie" ale czują się pokrzywdzeni przez państwo i współczesną postępową kulturę, niesioną na sztandarach przez wielki biznes i mass media (która nagle okazała się zresztą kompletną fikcją), kobiet, którym wcale się nie uśmiecha, że jej mąż albo chłopak może trafić na miesiąc do wojska i tak dalej.

No ciekawy jestem jak to się dalej potoczy, bo nie ulega wątpliwości, że taki wesoły indywidualizm, jakiego świadkami byliśmy przez ostatnie dziesięciolecia, nie może przetrwać na dłuższą metę w sytuacji realnego zagrożenia wojną. A skoro nie może to na jego miejscu wyląduje postawa obowiązku wobec ojczyzny. Ale taka postawa nie może istnieć równolegle z równouprawnieniem płci, przynajmniej bez skrajnego osłabienia morale, więc i w tym aspekcie będą musiały zajść zmiany. Inba z poborem to tylko pojedynczy aspekt zmian kulturowych.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 15
@kilemile: widziałem jak komisarze ue deptali flage ddr ciekawe czy tez tak chętnie poszliby na front odbijac donieck, ps czemu kliczko nie zaciągną sie na ochotnika, pod bahmutem by sie przydal dla wojska ua xd politycy ukrainscy tez sa nie lepsi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kilemile: Dałem Ci plusa, chociaż od lat podkreślam, że ja za to gówno w kartonowym papierku umierać nie zamierzam. Cała banda postmagdalenkowa nie potrafiła przez 30 lat wykręcić z tej farsy państwa z prawdziwego zdarzenia. Niech walczą za ten karton Ci którzy się na nim dorobili
wesoły indywidualizm, jakiego świadkami byliśmy przez ostatnie dziesięciolecia, nie może przetrwać na dłuższą metę w sytuacji realnego zagrożenia wojną


@kilemile: wręcz przeciwnie. Zamordyzm, gdy przeciętnego Polaka dzieli kilka godzin jazdy od otwartej zachodniej granicy nie ma racji bytu. Tak samo jak jest z aborcjami tak samo teraz z wojskiem. Podobnie jak też było w krajach, które próbowały wprowadzić Zandbergowe podatki dla najbogatszych, którzy po prostu zmienili rezydencje podatkowe.

Zamordyzm może działać
zaraz Ci napiszą konserwy i neuropki że "to nie tak, to jest wyjątkowa sytuacja" XD


@recznik_z_ikei: co xd

Mnie możesz określić jako neuropka i jestem całkowicie przeciwny obowiązkowemu poborowi i ćwiczeniom i jestem przekonany, że reszta neuropków z wykopu jest tego samego zdania.

Za tym przymusem są jedynie mentalne konserwy i jak się okazało pseudorównościowa lewica, która traktuje mężczyzn jako obywateli drugiej kategorii, czyli podsumowując cały sejm.
@kilemile: Jak wybuchla wojna na Ukrainie to Ukraincy pokazali mi co to duma i walka o swoje. Nabralem jakies patriotycznej energii ze gdyby u nas… to wtedy ja… i tak dalej.

No ale wybuchla ta afera i KOLEJNY #!$%@? RAZ zauwazam ze aparat panstwowy ma mnie w dupie (polowa narodu tez) i szczerze?
Mam w dupie.
Na wypadek wojny #!$%@?. Niech PiSuary, reszta rządu i ich wyborcy oraz feminazistki bronią swojego
współczesną postępową kulturę


@kilemile: to współczesna postępowa kultura próbuje wyzbyć się takich patologii. To, że część idiotek na lewicy mianuje się feministkami, a nie wie nawet o co w tym chodzi nie zmienia tego faktu. Obowiązkowa służba wojskowa to efekt patriarchatu i konserwatywnych wartości (poświęcanie życia dla ojczyzny). Staśko czy koroluk to nie są przedstawiciele feminizmu?

niesioną na sztandarach przez wielki biznes i mass media (która nagle okazała się zresztą kompletną
w sytuacji realnego zagrożenia wojną


@kilemile: skąd to realne zagrożenie wojną, od ruskich którzy się właśnie sami rozbroili? Wątpię żeby obecnie jakikolwiek inny kraj chciał iść w ich ślady