Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Też macie tak, że bardziej lubicie Cristiano,ale mimo braku chęci przyznajecie, że to jednak Messi jest GOAT? Nadal twierdzę, że złota piłka 2010 i 2021 mu się nie należała. No i Lewy powinien dziś mieć dwie złote piłki. Niech Argentyna wygra to mistrzostwo z dużą pomocą Leo i nawet zatwardziały kibic CR7 będzie musiał przyznać, że to jednak Mesii jest lepszy. Jeszcze parę lat temu by mnie to #!$%@?ło, ale dzisiaj już mam jakoś #!$%@? na to #mecz #mundial
  • 11
@Podkarpacianinek: nie lubię żadnego z nich. Jeden to narcystyczny, niepotrafiący przegrywać egoista, który niejednokrotnie wyładowywał frustrację na innych, nawet jeśli to on zawalił. To co odstawił z MU ostatnio to wisienka na torcie. Zwykły buc i tyle. Drugi z kolei przez całą karierę składał fałszywe deklaracje jak to on kocha klub, który go stworzył, a zawsze stawiał się wyżej od niego i miał de facto kompletnie wysrane. Przez ostatnie 5-6 lat
@Podkarpacianinek: To, że Messi jest lepszy, nie jest specjalnie kontrowersyjną kwestią - większość statystyk to pokazuje. Możesz sobie je porównać np. tutaj. Biorąc pod uwagę statystyki z tej strony:
- Ronaldo jest lepszy w: karnych, pojedynkach główkowych, zdobytych bramkach zwycięskich i z defensywy: czyszczeniu w powietrzu, zablokowanych strzałach i dośrodkowaniach;
- Messi jest lepszy w: wolnych, bramkach zdobytych, nie wliczając karnych, punktacji kanadyjskiej, asystowaniu, golach zdobytych spoza pola karnego, expected
@emerald_c:

Najlepszy piłkarz, który nigdy nie grał w najlepszej lidze


Licząc od sezonu 2008-09, czyli łącznie 14 sezonów, zespoły z Hiszpanii wygrały 8 Lig Mistrzów, a angielskie 3. Licząc od początku istnienia Ligi Europy, czyli sezonu 2009-10 (łącznie 13 sezonów), zespoły hiszpańskie zdobyły 8 tytułów, a angielskie 3. Czym się ta rzekoma mocarność angielskiej ligi objawiała? W tamtym czasie dominowały drużyny hiszpańskie, a trend zmienił się dopiero stosunkowo niedawno.

tylko ciągle
@Podkarpacianinek: Każdy, kto uważa że z tej dwójki CR jest lepszy, po prostu nie zna się na piłce. Kolega wyżej ładnie to wypunktował - strzelają tyle samo, a Messi jest nieporównywalnie lepszy jeśli chodzi o kreowanie gry, drybling i asysty. CR od 10 lat to sęp, taki Inzaghi w wersji premium, podczas gdy od Messiego zaczyna się każda akcja drużyny, a jego statystyki strzeleckie są wręcz niepasujące do sposobu w jaki
@Testodzik: Od zawsze jestem za Barceloną i jak zawsze toczyła się dyskusja kto jest lepszy z tej dwójki to uważałem ze Messi ale patrząc tak obiektywnie to dopiero po odejściu Ronaldo z Realu jakoś tak wyraźniej (przynajmniej dla mnie) zobaczyliśmy różnice w jakości Ronaldo i Messiego - z korzyścią dla tego drugiego oczywiście. Póki obaj grali w LaLiga to Ronaldo również generował kosmiczne liczby które jak widać nieco przesłaniały obraz tego