Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#bmw #motoryzacja

Elo mirki, N47 E90 ogrzewanie ledwo śmiga. Rok temu grzało aż miło. Z lewej strony z nawiewów coś tam ledwo ciepłe a z prawej chłodne.
Termostat sprawny silnik trzyma 88 stopni.
Układ zapowietrzony? Wydaje mi się że w e90 jest jeden odpowietrznik tyllo na górze, łatwo dostępny? Czy może gdzieś jeszcze schowany?

Brak błędów w modułach klimy ihka, jbe, kombi

Pomusz (,)
  • 39
@boa_dupczyciel: zrob inpa ustawienie klap sterujacych nawiewami + rozbierz dmuchawe pod schowkiem pasazera i zobacz, tam czesto wyhacza sie jeden tunel powietrzny bo jest #!$%@? skonstruowany i cieple powietrze leci w #!$%@? a zimne dochodzi bo tak jest klapa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh: jeszcze nie byłem przy aucie ale poczytałem troche na bmw forum z usa i sporo podobnych przypadków - większość pisze, że nagrzewnica przytkana jakimś osadem/syfem. Myślisz że to moze być to?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boa_dupczyciel: tam jest trochę ciulowy dostęp ale można dotknąć węża w komorze silnika który idzie do nagrzewnicy. Jeśli wejściowy będzie gorący a wyjściowy zimny to wiadomo na 100% że zatkana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boa_dupczyciel: No tak pompka jak nie działa to w ciul dłużej się środek nagrzewa ale nie ma to wpływu na nagrzewnicę. #2 jest wejściowy, #3 wraca do bloku pod filtrem oleju. Przeszkadza trochę rura dolotowa ale powinieneś być w stanie sięgnąć tam ręką. Włącz nadmuch na minimum i temperaturę na max.

Pompkę trzeba naprawić, wymieniasz szczotki i wszystko bangla.
Koichi - @boa_dupczyciel: No tak pompka jak nie działa to w ciul dłużej się środek na...

źródło: comment_1670761780cHcLzWr2Trcr8h309h1Y8F.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koichi: dobra szczoty wymieniłem i działa rest przynajmniej ale oczywiście nie miało to wpływu na wydajność grzania podczas odpalonego silnika. Będę diagnozował przez święta. Z tego co wymacałem to wąż wchodzący do nagrzewnicy jest gorący w hooy a wylot jest taki sobie. Czyli przepustowość wodna nagrzewnicy jest mocno ograniczona. Pewnie czeka mnie płukanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sha128: ja nie wiem czy nawet mam elektrozawór jakiś ale z tego co wymacałem to będzie to przytkana nagrzewnica na 90% myślę. Przez święta ją zaatakuję. #!$%@? ciśnienie wstecznie a to co nie wyleci rozważam zalać kwasem fosforowym. Nie powinno ruszyć aluminium a jakieś kamienne/węglanowe osady powinno rozpuścić. Yolo