Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#uk #gotowanie #niewiemjaktootagowac

Czesc,

Wiem ze sa mini oveny, air fryer oraz slow cookery. Tu jest moje pytanie: co rekomendujecie tzn jaki product do czego.

Chcialbym zastapic korzystanie z piekarnika ktory w wiekszosci czasu jest w 90% nie wypelniony. Chcialbym kupic oven/air fryer aby moc robic cos ala kurczak z rozna, mieso kebabowe, ciasta, ciastka, oraz pieczone ziemnjaki warzyw itd.

Myslalem nad sprzetem typu firma tower posiada 5 in 1. Ma ktos to? Poleci ktos to?

Troche sie gubie z tymi wszystkimi sprzetami do gotowania.
Do czego uzyc slow cookera? Warto?

Air fryer warto? Do czego uzytek?

Jak to eszystko z poborem energi a sam zakup, warte?
  • 19
@blakker Słów cooker znikome ilości bierze, gulasze różne, twarde mięsa w tym świetnie wychodzą. Policzki wołowe na przykład robią się wspaniale w słów cookerze.

Jeszcze masz pressure cookery, też fajny sprzęt do szybkiego gotowania. Ja z air fryer nie byłem zadowolony, bo działało jak piekarnik a było dodatkowym sprzętem, ale patrząc na koszt to nie wiem, trzeba by policzyć ile Ci zużywa piekarnik faktycznie, bo on nie grzeje cały czas, a air
@blakker: Slow cooker do mięs wolnogotujących się i zup, gulaszów oraz niektórych deserów.

Airfryer nie mam, używam piekarnika głównie.

Ja mam również pressure cooker, który z kolei przyspiesza gotowanie
@blakker: ja się w ogóle zastanawiam ile to wszystko warte... slow cookera używałem i przestałem. Jedzenie jest ok, ale wszystko wydawało mi się jakieś takie mało pożywne. Jedząc żarcie ze slow cookera szybko robiłem się głodny i w efekcie w ogóle przestałem używać. Air fryery są drogie, mają mało miejsca i nie zwrócą się tak szybko... po namyśle zostaję przy tradycyjnych rozwiązaniach póki co.
A co robiłeś?


@asique: różne rzeczy. Podjarałem się, więc chciałem porządnie wypróbować. Np. kurczaka na słodko-kwaśno, różne potrawki wieprzowe, gulasze itd. No tak z miesiąc go używałem regularnie.
@blakker: Niedawno kupiłem Ninja air fryer i jestem mega zadowolony. Robię w nim kurczaki, burgery, warzywa, frytki, kiełbaski, bekon a ostatnio nawet suszyłem magiczne grzyby. Ma funkcje air fryrer, roast, bake, dehydrate. Nie musi się nagrzewać wiec oszczędzam kupę czasu, nie wiem jak to jest ze zużyciem prądu ale na chłopski rozum wydaje mi się, ze jest oszczędność bo nie grzeje wielkiego piekarnika aby upiec 3 bułki czy kilka frytek.
acha, a gdzie ten brak odzywczosci?

Pytam, bo uwazam np wywary rozmaite za bardzo przydatne


@asique: podejrzewam, że jeśli mi się to nie przywidziało, to winę ponosi czas gotowania. W slow cookerze gotuje się jedzenie po 6-8 godzin i więcej. Mimo, że nie wydaje się to do końca racjonalne, to na serio byłem głodny szybko nawet po sporych porcjach.
Ja uwielbiam gulasze, lecza i podobne i często je robię, ale przerzuciłem
@DrGreen_2 To jest ten jednokomorowy model? Bo ogólnie piekarnika używam najczęściej żeby zrobić udka/bekon/upiec chleb i ewentualnie jakieś małe ciasto zrobić i zastanawiałem się czy by nie sprawdzało się to lepiej niż piekarnik.