Wpis z mikrobloga

odnośnie tego wątku...

Nie cierpię podejścia do życiu w stylu:

1. jak mi się nie chce, najchętniej nic bym nie robił

2. ludzie bogaci to synowie bogatych tatusiów, sami do niczego nie dochodzą

#!$%@?, mi się chce, #!$%@?, mam pasje, mam tysiąc pasji, których nigdy nie zacznę realizować, bo mi przeszkadzają w tym inne pasje. Nie zarabiam złych pieniędzy, do wszystkiego doszedłem sam. Ambitne zeszłoroczne cele zrealizowałem w 80%, żal mi tamtego lamusa z 2013 roku. Uważam się za osobę inteligentną, interesującą się światem. Uważam, że życie jest zajebiste.

A przyjdzie taka ciota jedna z drugą, powie, że nie posiadanie zainteresowań jest fajne, bo ludzie generalnie nie lubią nic robić. Powie, że bogaci to frajerzy, którzy otaczają się pustymi dupami. Że każdy głąb może być bogaty.

Gówno prawda.

Znam ludzi bogatych, znam ludzi biednych. Ci biedni tylko narzekają, marudzą i zwalają winę na cały świat. Bogaci wierzą we własne możliwości i mają pasje. Ta zasadnicza różnica w podejściu do życia sprawia, że jedni mieszkają w zajebistych willach, inni cisną się z bydłem w jednej izbie, żeby było im cieplej.

PIENIĄDZE SĄ SPOKO - świadczą o przydatności dla społeczeństwa, inteligencji i przystosowaniu do życia

BIEDA TO #!$%@? - jesteś głupi, nie masz pasji i pomysłu na siebie - będziesz całe życie zdany na łaskę bogatych. bo to bogaci zatrudniają biednych.

I nie, nie uważam, że pieniądze to jedyny wyznacznik tego, jaki jest dany człowiek. Ale jest to ważny wyznacznik.

I nie, nie gardzę biednymi. gardzę lamusami, którym nic się nie chce i tylko narzekają.

Trochę mi was żal. Ale spoko, dam wam kiedyś pracę za 1200 brutto.

##!$%@? #gorzkiezale #bogactwo #bieda #oswiadczenie
  • 3
  • Odpowiedz
@jestem_anonimowy: Z większością się zgadzam, ale nie bardzo wiem co mają pasje do pieniędzy. Można mieć tysiące pasji, na których to się kasy nie zrobi. No i to co Ci ktoś tam napisał

"ludzie którzy do czegoś doszli są inteligentni" bo bogatym można być przez zaradność ale też przez bogatego ojca polityka"
  • Odpowiedz
Można mieć tysiące pasji, na których to się kasy nie zrobi.


@czlapka: można. Ale odnoszę wrażenie, że ludzie nie mający pasji to ludzie bardzo pasywni, którym nic się nie chce. Jeśli masz pasję, to masz też chęć do życia i sobie dasz radę.
  • Odpowiedz
PIENIĄDZE SĄ SPOKO - świadczą o przydatności dla społeczeństwa, inteligencji i przystosowaniu do życia


@jestem_anonimowy: nie wiem jak ktoś kto ma więcej ode mnie jest ode mnie jest bardziej wartościowy, przystosowany albo inteligentniejszy. Robol od łopaty potrafi jednak coś, czego bogaty pan prezes nie potrafi bo łopatę to miał w rękach w wieku lat 18 jak zaczynał przygodę z biznesem. Inteligentniejszy też nie jest - co najwyżej zaradniejszy że wtedy
  • Odpowiedz