Wpis z mikrobloga

Jeszcze 2 lata temu gdyby ktoś chciał wprowadzać pobór wojskowy obowiązkowy dla mężczyzn, a polityków, kobiet i księży nie, to ludzie uznaliby że jest wariatem i coś mu się poprzestawiało pod kopułą. Dziś kiedy wprowadza się taki sam mechanizm nazywając to "ćwiczeniami" dokładnie tak samo jak podnoszenie podatków nazywano "daninami" to mówi się że to patriotyczny obowiązek i obrona ojczyzny.

Jeśli naprawdę przez te miesiące ruskiej propagandy na Twitterze i innych portalach uwierzyliście w potężną Rosję która przez prawie rok pełnoskalowej wojny zajęła zaledwie skrawek terytorium Ukrainy, sama zaczyna już prosić o dogadanie się za chwilę rozpocznie wojnę na dwa frony z Ukrainą i NATO i my potrzebujemy kilka milionów żołnierzy pod bronią bo armia zawodowa i sojusz NATO sobie może nie poradzić to radzę wam przestać śledzić media społecznościowe bo być może te ciągłe informacje i obrazki wojenne zaczęły was przytłaczać i zaczyna to wchodzić w fazę paranoi.

Zwiększmy budżet obronny 2 krotnie do 5% PKB i cały sprzęt kupiony za 2,5% wysyłajmy na Ukrainę. To jest ponad 10 mld USD rocznie, czyli naprawdę wielka suma. Ukrainie żołnierzy i rezerwistów nie brakuje. Amerykanie swoje bezpieczeństwo zabezpieczją kilka tysięcy kilometrów od własnego terytorium wysyłając broń do wielu krajów, natomiast u nas widzę wszystko musi być na naszym terytorium i tutaj stacjonować, bo w innym wypadku to nie jest patriotyczne, biorąc to na chłopski rozum

#wojna #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wolski #rosja #afera #polska #polityka
Pobierz
źródło: comment_16706852436rYO9jN2LIVWIA9twecUYS.jpg
  • 9
@guest: Nie musisz, wcześniej usunąłem tu konto, ale ta sytuacja tak mnie #!$%@?ła że znowu założyłem, ale widzę mentalność niektórych wykopków się nie zmieniła. No cóż, sporo tu wywyższających się cwaniaczków, więc nie będę na Ciebie tracił już więcej czasu. Adios
@FalseIdeas: Widzę kolejny nerd z wykopu co śledzi i zapamiętuje losowych użytkowników. Zajmij się sobą a jak Ci się coś nie podoba to mnie zablokuj. Ja w każdym razie tak uczynię z tobą . Miłego wieczoru
@dotnsau: tyle że to co nazywasz "poborem"
1. to obowiązkowa służba wojskowa - było od zawsze, nigdy nie zniknęło i nadal się odbywało (dostałeś kategorię wojskową, prawda?). Co najwyżej kilka lat temu zostało zawieszone.
2. to o co teraz chodzi nie ma wiele wspólnego z faktyczną formą obowiązkowego poboru, nie mówiąc nawet o mobilizacji.
3. w 30 dni nikt cię nie nauczy roboty w wojsku. Cała akcja dotyczy tych którzy przez
3. w 30 dni nikt cię nie nauczy roboty w wojsku. Cała akcja dotyczy tych którzy przez kilkanaście ostatnich lat jednak przeszli wojsko i są w rezerwie.


@kraggthegrimm: to nikomu nie przeszkadza, w razie mobilizacji jesteś wyszkolony żołnierz

Oczywiście inna sprawa że nasi polityczni geniusze z PiSu

A: jebneli o 300 tys wojsku

B: jak zawsze #!$%@? komunikację i wykonanie


@kraggthegrimm: C. mówili o misji wojskowej na Ukrainie - w
Jeszcze 2 lata temu gdyby ktoś chciał wprowadzać pobór wojskowy obowiązkowy dla mężczyzn, a polityków, kobiet i księży nie,


@dotnsau: przecież mniej więcej takie prawo jest od kilkudziesięciu lat, co ty, z Rosji jesteś, że tego nie wiesz?