Wpis z mikrobloga

@L3stko:
- Jak ma wyglądać takie "podstawowe przeszkolenie"? Strzelanie i bieganie w kółko przez jeden weekend? Czy 90 dni wyrwane z życia pod okiem trepa?
- Kiedy powinno zostać realizowane? Kiedy masz czas i chęci? Czy kiedy masz ułożone życie zawodowe i wyrywają cię z życia?
- Jaką wartość bojową ma taki poborowy po szkoleniu w porównaniu do zawodowego żołnierza?

Rozumiem też, że do WOTu należysz chociaż?
@niochland: Imho ale on ma racje, każdy z nas powinien takie szkolenie przejść. W jednym z wywiadów (przepraszam, nie pamiętam z kim i gdzie) słyszałem, że na Ukrainie na jednego żołnierza na linii frontu przypada około 5 rezerwistów poza frontem którzy zajmują się logistyką.

Cały problem polega na tym, że znowu zrobiono bubel prawny i burdel który totalnie zniechęca Polaków do wspierania armii (tym bardziej, że większość zdecydowanie chce ją wspierać).
Mylisz dwa pojęcia tj. służbę wojskową z przeszkoleniem obywateli do obrony kraju.


@L3stko: Służba wojskowa = rok, dwa, pięć
Przeszkolenie = 30 czy tam 90 dni
Super różnica xD Co miałoby być na takim przeszkoleniu co? Coś kompletnie innego niż robi żołnierz?

Nie mam pojęcia jaką wizję tego przeszkolenia mają rządzący, jaką wizję mają jego zwolennicy, ale ja wiem jakiego przeszkolenia bym nie chciał
@L3stko: postaw się w przypadku osób prowadzących własny biznes- ja od 5-6 lat urwałem się może 2 razy na dwutygodniowe wakacje. U mnie po 30 dniach moge już nie mieć do czego wracać. Dołóż do tego rodzinę (sam mam trójkę małych dzieci i Żonę dla których jestem jedynym żywicielem rodziny). Może jakbym był po/w czasie studiów i pojawiła się dobra oferta finansowa to bym się zastanowił..ale teraz?
@UrimTumim: kolego ale ja w żadnym stopniu nie popieram tego, co jest obecnie i o co zrobiła się afera. Branie w kamasze mężczyzn z ustabilizowaną sytuacją rodzinną i zawodową jest głupotą. Piszę tutaj o czymś zupełnie innym, czyli o podstawowym przeszkoleniu. Jest całe mnóstwo sposobów, żeby to przeprowadzić np. jeszcze na etapie edukacji ponadpodstawowej, albo tuż po szkole.
@L3stko: Ja mogę ale jako gej jako że w poslce się mnie nie szanuje nie mamy równych praw a władza na nas pluje to ja nie mam żadnej motywacji by iść w kamasze byśmy mieli równe prawa jak np w niemczech czy usa albo kurna na taiwanie to chętnie bym sobie pobiegał a tak to motywacji nie mam
armia zawodowa to podstawa, niemniej wojna na Ukrainie pokazała, że to za mało


@L3stko: na Ukrainie nie będącej w NATO, gdzie nie wcielali do armii nawet ochotników bo już nie mieli mocy przerobowych? Na Ukrainie wielokrotnie mniejszej od agresora, która wojnę de facto wygrała w pierwsze kilka dni w Hostomelu, a ostatecznie to Rosję zmusiła do mobilizacji która i tak gówno dała? Aha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kondziu96 jesteście w znacznej mniejszości kraju postsowieckiego, w którym nie szanuje się nikogo a jedynie kupuje głosy odpowiednią kiełbasa wyborcza w celu utrzymania władzy.

btw o jakich prawach mówisz? z tego co mi wiadomo to masz takie same przywileje i obowiązki jak osoba hetero, jedynym wyjątkiem jest zawarcie małżeństwa
@L3stko zbiera liste argumentów, które dostarczy na Nowogrodzką, żeby sztab mógł kombinować plan tłumaczenia głupiemy narodowi, że przecież te ćwiczenia to nic takiego i obowiązek powyzytywny xD A wy się nabieracie