Wpis z mikrobloga

TLDR:
Mirki nie zamawiajcie kuriera Poczty Polskiej, bo i tak możecie być zmuszeni odebrać paczkę z punktu!

Mieszkamy w Krakowie, może nie w centrum ale też w końcu w dużym mieście. Spodziewaliśmy się otrzymać paczkę z Poczty Polskiej w czwartek no i w sumie wszystko zaczęło się dobrze, bo rano dostaliśmy smsa, że nastąpi próba doręcznie paczki. Zaznaczę, że cały dzień siedzimy w domu (praca zdalna). Wieczorem natomiast otrzymujemy smsa, że paczka do odebrania z punktu na Bratysławskiej. Pomyśleliśmy, że może jakaś pomyłka i tylko się opóźniło. No ale dobra, w piątek też nie było widać paczki i w końcu żona zadzwoniła na podany w smsie numer.
I teraz najlepsze.
Kurier mówi, że on ma dużo paczek, a my mieszkamy na takiej ulicy, że mu się nie opłaca podjeżdżać bo za daleko i z miejsca nas awizował xD
No więc dzisiaj pojadę po tę paczkę osobiście no bo co zrobić jak to jest prezent, który trzeba wręczyć jutro...

Podsumowując
Państwowe to lepsze bo zmusza do ruchu i nie zasiedzisz się w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zalesie #pocztapolska #afera
Benino - TLDR:
Mirki nie zamawiajcie kuriera Poczty Polskiej, bo i tak możecie być z...

źródło: comment_1670663975rr5v7RwZhTuNkO8jVlR14J.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: Pociesze cię, ale PP nie upadnie jak nie będziesz zamawiać raz na rok paczuszki z towarem za 15 zł xD. A na poważnie w obecnej sytuacji Poczta nie ma możliwości "upadku", nawet jeżeli państwo miałoby zacząć mocno ją dotować (czego defacto obecnie nie robi mimo przekonania wielu, że tak jest).

PP wypełnia na rynku pełno usług ważnych dla obywateli i funkcjonowania państwa, których nie chce wykonywać żadna prywatna firma i
  • Odpowiedz
@haosek: Dzięki za podpowiedź i pewnie tak bym zrobił gdyby paczka nie byłaby mi potrzebna na jutro. Babci nie powiem, że dostanie prezent jak tylko skarga na PP zostanie rozpatrzona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Benino: Racja, nie chodzi mi o to, żeby się puszyć i czekać na odpowiedź. Tylko o to, że takie skargi są rejestrowane i przypisywane - w sytuacji jak na doręczającego X jest dużo, dużo skarg to obrywa się również jego przełożonemu. Dlatego w sytuacji uzasadnionej - warto pisać skargi.
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: Największym problemem tutaj jest to, że Poczta musi z jednej strony konkurować na zasadach rynkowych - a z drugiej strony ponosi potężne starty finansowe spowodowane wykonywaniem obowiązku operatora wyznaczonego. Wbrew opinii Poczta nie dostaje pieniędzy od państwa za straty - chociażby z takiego powodu, że musi utrzymywać sieć placówek, żeby każdy mógł blisko domu odebrać czy nadać list. Prywatne firmy mają to w dvpie i otworzą np. 1 placówkę w
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: Dowód anegdotyczny ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja wiem, że czasami Poczta nie działa idealnie i nie będę gadał, że wszystkie paczki są po 1 dniu, ale duży problem też jest w tym, że na Poczcie masz też usługi listowe (np. polecony firmowy), które czasami mają np. termin doręczenia 4 dni. A ludzie to utożsamiają z usługami takimi jak paczkomat inpost i z taką usługą porównują ¯\_(ツ)_/¯
h.....k - @Bodzias1844: Dowód anegdotyczny ( ͡º ͜ʖ͡º). Ja wiem, że czasami Poczta nie...

źródło: comment_16706742236b4KjCn1lvdk5UMa0FyWWR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Benino: u mnie niestety zwolnił się kurier który był zajebsity, zawsze dzwonił przed dostawa

Teraz chłop awizuje przesyłkę, pytam się go czemu nie dostarczał "a.bo dużo paczek". Dostarczy Pan jutro? Tak.

I #!$%@?, paczki nie ma :)
  • Odpowiedz