Wpis z mikrobloga

@niemaszkonta: Mam foremki silikonowe, tzw keksówki, do wypieku chleba. Sprawuję sie w zasadzie dobrze, problem jest tylko jeden. Jako iż są elastyczne to chleb przybiera czasami dziwne kształty, rozwiązałem to przez wkładanie silikonowych foremek w stalowe. O dziwo mieszczą się bezproblemowo, a chleb odzyskał normalny wygląd. Jako plus wymienię iż nie trzeba się niczym przejmować przy nakładaniu ciasta, żadnych tłuszczy, żadnej mąki, żadnego pergaminu. No i w cieście nic nie zostaje,
@depeszowiec
@niemaszkonta
Kobieta kupila mate teflonową. Byłem sceptyczny, zerknąłem na opakowanie a tam, że nie nadaje sie do kontaktu z żywnością. Leży w półce i nigdy nie użyłem.
Kupiłem w lidlu takie dwie matki ale silikonowe. Ogólnie git, praktycznie na tym pieczemy, nie przykleja sie nic, w zmywarce sie myje. Zadowolony jestem. Minusem jest to ze jest z 2 cm mniejsza niż, zwykly papier przez co i tak blacha sie brudzi.
@walczezlenistwem ja właśnie kupiłem w Aldi, przeznaczona do żywności. Można w zmywarce, piec do 220*. No zobaczymy, do dań suchych myślę że będzie okej. Ale jeśli powiedzmy jakiś sos/ser się wyleje No to z maty spłynie na blachę, papier przynajmniej by nieco wypił tego płynu. Tak przynajmniej myślę, zaryzykowalem - kupilem :)