Wpis z mikrobloga

Nie tak dawno temu byłem świadkiem jak grupka typów podeszła do innego chłopaka, który siedział w parku na ławce z koleżanką. Nie wnikam czy to tylko koleżanka czy dziewczyna. Ta grupa ewidentnie szukała zaczepki, przeszli obok niego i z grupy wydobyło się zapytanie w kierunku tego chłopaka "na uj sie kuwo gapisz, zaraz ci wyj3bie". Poszli dalej, ale ten krzyczący co chwilę się odwracał i komentował. Wiedziałem, że to nie będzie dobre zakończenie i chłop za chwile dostanie oklep.

Zadzwoniłem na 112, opowiedziałem o sytuacji i babeczka się pyta, czy doszło do rękoczynów bo jeśli nie, to policja nie jest od ochrony. Zadałem więc pytanie, po co stoją pod domem kaczyńskiego i co robią pod schodami co miesięcznice, gdzie tu ewidentnie wida, że jeden ze zgrupowania czuje sie najpewniejszy i najsilniejszy.
Babeczka odpowiedziała, że jak zaczną go bić to wtedy dzwonić bo oni nie ochraniają i nie jesteśmy w warszawie.
Chłopak dostał za chwile #!$%@?, bezradna kobieta próbowała ratować sytuacje a ja się mogłem z daleka tylko przyglądać, bo 9 typa to nawet czak noris miałby ciężko bez noża, a ryzykować życiem za obcego człowieka to tak nie widzi mi się.
Policja przychechała na miejsce po 40 minutach jak już nikogo nie było. Niech to dla was będzie nawet bait.

Z resztą to samo kilka lat temu również mnie spotkało, gdzie Zadzwoniłem na 112 i powiedziałem, że pijany typ zaraz wsiądzie do samochodu i odjedzie. Usłyszałem tylko, że jak już odpali silnik to wtedy mam dzwonić bo nie wiadomo czy pojedzie. Argumenty, że jest po pracy nie działały.
Wtedy wykonałem bezpośrednie połączenie z komisariatem policji i wiem tylko, że obstawiono wylotówki z Elbląga i złapano go na wylocie na Malbork.

Tutaj przyznam, że pomyślałem sobie, że jak typa zabiją to wtedy wysłałbym nagranie do lokalnych gazet jak działa 112. A tak to mam w dupie.

#policja #elblag #112
  • 127
@pawelczixd: No to widzisz. Sam wlączyłeś zapalnik. Ja ostatnio prawie dostalem #!$%@? czekając na wolny kibel w klubie, mimo ze kompletnie nic nie mowilem. Nagle wychodzi jakis typ i mie odpycha, raz drugi, i za trzecim to juz bylaby bitka, ale ochrona weszła. Chyba naćpany był
@Zarzutkkake: Jakbyś powiedział że drą się ****, piją alkohol w miejscu publicznym oraz obrażają prezesa i ojca dyrektora to zaraz by się cała komenda zleciała. Tylko nic że są agresywni, na silnych są za słabi.
@Zarzutkkake: A ja mam akurat „dobre” wspomnienia.

Wracaliśmy z ziomkiem po melanżu i kobieta wysiadła z nami na przystanku, zaczęła coś do nas gadać i skminilismy, ze nie ma z nią żadnego, logicznego kontaktu, mogła być w psychozie or etc…

Po 7 telefonach na 112 i 3 na straż miejska, wysłali w końcu radiowóz, tylko ze kobita zdążyła w tym czasie uciec i słuch po niej zaginął. ¯\(ツ)
@Zarzutkkake: W tak wypadku zgłoś to do Urzędu Wojewódzkiego, najpierw telefonicznie a potem mailowo. O ile chce Ci się bawić w takie rzeczy. A jak nie, daj po prostu cynka anonimowo(albo z zastrzeżeniem danych, tzn na zasadzie tajemnicy dziennikarskiej) do lokalnej gazet. Jak dobrze to wytłumaczysz to dalej się tym zajmą (tzn lokalne, a nie w rodzaju "nasze miasto") - w końcu im lajki się też muszą zgadzać, a ten temat
Zadzwoniłem na 112, opowiedziałem o sytuacji i babeczka się pyta, czy doszło do rękoczynów bo jeśli nie, to policja nie jest od ochrony.


@Zarzutkkake: tymczasem ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policj, Rozdział 1, Przepisy ogólne, Art. 1. 1. Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
@Zarzutkkake trzeba było powiedzieć, że strajkują kobiety.
Wtedy przyjechali by od razu na łatwe pałowanko.
Milicja z kartonu. To już lepiej zebrać pod kościołem niż być policjantem, mniejszy wstyd
@czworokot: powinien bo? Ja jestem cukrzykiem i takiej opaski nie noszę - po pierwsze są paskudne a ja na ręce chce mieć tylko zegarek a po drugie i tak nigdy nikt na to nie patrzy. Serio gdy widzialabys kogoś kto stracił przytomność to przegladalabys jego biżuterię?
@pawelczixd: napisałem jako ciekawostkę, może komuś się przyda w takiej sytuacji ( ͡º ͜ʖ͡º) w sumie dopiero niedawno do mnie dotarło że takie opaski niektórzy noszą, też bym nie wiedział wcześniej