Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Polecacie książki Klausa Schwaba? Wiem że to psychol i wolałbym go nie wspierać finansowo, choć biorąc pod uwagę jego wpływy i koneksje, to takie dwie książki co najwyżej na waciki starczą, a lepiej byłoby wiedzieć co takiemu w głowie siedzi. Słyszałem że jest tam trochę bełkot i ktoś nawet przyrównywał to do ekonomicznego Mein Kampf. xd
#ksiazki #klausschwab #nwo #ekonomia
  • 7
@Borealny: Nie ma sensu. Serio, ciężko przebrnąć, czyta się to z taką samą łatwością jak pije ciepłą wódkę w upalny dzień. Polecam opracowania, "Czearą ewolucję Przemyslowąj" (ja utknąłem w polowie lektury) doskonale omawia prof. Wielomski, do znalezienia na YouTubie.

Jednak wiedza zawarta w jego pracach jest bezcenna. Czy ktoś jest szurem wierzącym w spisek światowych elit, czy uważa, że obecne przemiany polityczne, ekonomiczne, spoleczne, są naturalną koleją losu, trudno jest znaleźć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sappheiros: a więc faktycznie jest to aż taki bełkot? Czy po prostu jest tam skomplikowana terminologia i procesy ekonomiczne?
Chciałem mimo wszystko mieć to w wersji papierowej, bo w przyszłości z cenzurą może być różnie, więc chyba raczej kupię. Opracowania też się swoją drogą przydadzą.
@Sappheiros: swoją drogą chciałem przeczytać cztery książki na ten temat: "Czwarta Rewolucja Przemysłowa", "Kapitalizm Interesariuszy", "Tech. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego" i "Droga do ruiny". Jakbyś miał jeszcze jakieś książki które warto przeczytać, albo filmy/podcasty warte obejrzenia, to podziel się proszę.
@Borealny: Jeśli nie czytałeś to na pewno powinieneś sięgnąć po "Homo deus" Yuvala Harariego, "Koniec papierowego pieniądza" Rolanda Baadera, na pewno pozwolą zdobyć wiedzę. Natomiast na długie zimowe wieczory polecam, dla rozluźnienia poczytać Huxleya "Nowy wspaniały świat" i "N.W.Ś. 30 lat później, zajrzeć do dzieł Janusza Zajdla, zaczynając od "Paradyzji" i "Limes Inferior", pozwolą nabrać szerszego spojrzenia.

Na upartego możesz też rzucić okiem do: "Wielki Reset. Jaką przyszłość planuje nam globalna