Wpis z mikrobloga

Nakręciłem taki krótki filmik o nanoszeniu sfotografowanych aparatem map na mapę w aplikacji do nawigacji - może komuś się przyda. Jest kilka różnych sposobów, ale najszybszy i najwygodniejszy moim zdaniem jest ten z wykorzystaniem Kalibratora Map z aplikacji Locus. Sorki za słabą jakość obrazu i dźwięku, nie robię tego na codzień ;) Coś dla wędrowców, startujących w różnych zawodach, albo po prostu zainteresowanych nawigacją, czy topografią

#nawigacja #gps #topografia #hobby #bushcraft #mapy #survival #orientujsie #marsznaorientacje
uirapuru - Nakręciłem taki krótki filmik o nanoszeniu sfotografowanych aparatem map n...
  • 3
@Niedzwiedz87: jest na to kilka sposobow, ten jest na komorce dla mnie najszybszy, ale mozesz uzyc tez appki Custom Maps na androida, albo na komputerze przygotować sobie zawczasu pliki kmz z użyciem Google Earth albo np. Garmin BaseCamp.

Jestem świadom istnienia QGIS i podobnych kombajnów kartograficznych, ale to nie jest akcja, gdzie masz 5 minut na przygotowanie trasy marszu ;)