Wpis z mikrobloga

Posiadam Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Od jakiegoś czasu odkurzacz ten zaczyna zachowywać się nielogicznie. Potrafi wjeżdżać do strefy, która nie była zaznaczona do sprzątania. Wylatuje 'poza mapę' rysując sobie jakieś wyimaginowane pomieszczenia. Ma problem z wjechaniem do poszczególnych stref przez zapętlanie się w jednej części domu i po prostu ciągle obija się od listew. Czyściłem główny sensor, nic to nie dało.
Dodatkowo podniosłem dziś odkurzacz i zobaczyłem te dwa laserowe (chyba) czujniki - jeden z nich wygląda jakby miał 'lusterko', drugie z nich (na zdjęciu na dole) nie ma takiej szybki, tylko wygląda jakby tam było coś na zasadzie śrubki? Tak ma być?
#xiaomi
elcor - Posiadam Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro. Od jakiegoś czasu odkurzacz ten zacz...

źródło: comment_16705836381QZDNpsnfkef1z8uT5Ng2C.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elcor: mam podobnie od właściwie samego początku i żałuję, że nie oddałem go, gdy jeszcze miałem taką opcję.
Jedni mówią, że należy wyczyścić czujniki, które znajdują się pod spodem odkurzacza, inni, że należy nadać uprawnienia do lokalizacji apce xiaomi (nie wiem co to ma do rzeczy, bo przecież mogę chcieć puścić sprzątanie będąc poza domem).

Najlepszym rozwiązaniem, jak mi się wydaje, jest odżałować porażkę, zapamiętać tę lekcję, #!$%@?ć xiaomi z domu
@sssabae: A zerkniesz czy tak samo wyglądają te Twoje czujniki z laserami? Tj. że jeden ma widoczną szybkę, a drugi nie? Bo się zastanawiam czy ten jeden nie jest jakiś wybrakowany
@k__d: z 2-3 razy sam sobie mapował na nowo, od dłuższego czasu już korzysta z jednej, zmapowanej mapy. Spróbuje może żeby jeszcze raz sobie przeleciał od A do Z wszystko