Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na głównej pojawiło się 15 wątków o ćwiczeniach wojskowych mimo że nie ma żadnych dowodów na to ze powoływanych jest więcej osób w porównaniu do poprzednich lat. Niektórzy pamiętają podobną akcje w okolicach 11 listopada kiedy grupka kilku osob w ciągu 24h ''zasrała'' główną 30 znaleziskami o policji. Nie, to wcale nie wygląda jak kolejne sztuczne grzanie tematu ;)
#ukraina
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #rosja #wojna
  • 16
@koala667: no i co z tego że jeszcze nie powołali? jak wprowadzali zakaz aborcji to tacy jak ty #!$%@?, że po co panikować jak nie wiadomo jak to będzie wyglądało w praktyce i czy będą naprawdę tak karać.

został wprowadzony bubel prawny który daje władzy zbyt duże uprawnienia, a pis już pokazał że chcą tego użyć. to mamy siedzieć cicho aż przyjdzie te 200k wezwań?
@koala667

@sildenafil stary Wykopek pisał, że dostał wezwanie. Jak na razie nie napisał czy się odwoływał. Oprócz niego jeszcze jeden Wykopek przyznawał się do otrzymania wezwania na ćwiczenia.

Nie wiem jak to teraz działa, ale ja i kilku znajomych mieliśmy takie ćwiczenia w ubiegłym roku, chociaż krótsze bo 2 tygodnie. Ale my teoretycznie już z rezerwy, bo wcześniej na studiach dla świętego spokoju z zasadniczą służbą wojskową zrobiliśmy 2 tygodnie kursu.
Dzisiaj na głównej pojawiło się 15 wątków o ćwiczeniach wojskowych mimo że nie ma żadnych dowodów na to ze powoływanych jest więcej osób w porównaniu do poprzednich lat. Niektórzy pamiętają podobną akcje w okolicach 11 listopada kiedy grupka kilku osob w ciągu 24h ''zasrała'' główną 30 znaleziskami o policji. Nie, to wcale nie wygląda jak kolejne sztuczne grzanie tematu ;)


@koala667: wszędzie spiski, to na pewno rosjanie podpowiem
@Nano22: W 2019 brali około 50 000 ludzi. Chodzi mi bardziej o skale zjawiska w porównaniu do histerii na wykopie. Szansa że trafi na ciebie jest bardzo mała a jeżeli masz tylko kategorie i nigdy nie byłeś na ćwiczeniach to jest pewnie taka jak na trafienie 6 w totka ;)
wcale nie wygląda jak kolejne sztuczne grzanie tematu


@koala667: Nawet jeśli ruskie trolle grzeją temat, to podstawą jest prawdziwa niekompetencja naszych elit politycznych.

Po pierwsze nawet te 200 tys. rekrutów można próbować pozyskać z ochotników, a nie wielkie losowanie, komu zniszczymy firmy/życie zawodowe.

Po drugie możemy dyskutować o obowiązkowym przeszkoleniu wojskowym dla wszystkich obywateli. Potrzebujemy jednak realnej debaty, czy to w ogóle potrzebne, i planu, jak to zrobić, żeby było jak
@Nano22: W 2019 brali około 50 000 ludzi. Chodzi mi bardziej o skale zjawiska w porównaniu do histerii na wykopie. Szansa że trafi na ciebie jest bardzo mała a jeżeli masz tylko kategorie i nigdy nie byłeś na ćwiczeniach to jest pewnie taka jak na trafienie 6 w totka ;)


@koala667: Nie jest istotny procent liczy sie skandaliczna ustawa i tyle
@koala667: Tu właśnie mamy idealny przykład działania tych mitycznych "onuc", ruskiej dezinformacji, a tutejsze przygłupy połknęły haczyk jak małe dzieci. Zaraz znowu bedą wstawiac zdjecia pana z paluszkiem i szukać agentów na tagu. Co za przegrywy