Wpis z mikrobloga

Mamy chyba nowego covidowego świrka na stanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przedstawiam państwu pana mango2018, który w jednym tylko wątku wysrał dziesiątki oderwanych od rzeczywistości komentarzy.

https://www.wykop.pl/link/6935159/mz-wystawi-1-9-mln-e-skierowan-na-szczepienie-malutkich-polakow-preparatem/
#koronawirus
Krupier - Mamy chyba nowego covidowego świrka na stanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przedstawiam pań...

źródło: comment_1670521709RxLCg2fcF9fCFSorl4nsOq.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mój powód - nie potrzebuję jej.


@Krupier: Jeżeli jesteś tak kompetentny, że sam potrafisz stwierdzić, co będzie lepsze dla twojego organizmu, to gratuluje wielu lat ciężkich studiów, znajomości swojego organizmu i wiedzy medycznej.
Natomiast szczepionki mają nie tylko chronić przed śmiercią lub ciężkim przebiegiem, ale także ograniczyć transmisję wirusa. Z badań wynika, że osoby zaszczepione około 7-8 razy mniej skutecznie przenoszą wirusa.
Mniejsze przenoszenie, to mniej osób w szpitalach, mniejszy koszt społeczny i finansowy dla społeczeństwa.
No i najważniejsze, stanowisz mniejsze zagrożenie
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś tak kompetentny, że sam potrafisz stwierdzić, co będzie lepsze dla twojego organizmu, to gratuluje wielu lat ciężkich studiów, znajomości swojego organizmu i wiedzy medycznej


@mango2018: nie potrzeba studiów i wiedzy medycznej do stwierdzenia, że szczepionka przeciwko covid nie jest mi potrzebna.

Natomiast szczepionki mają nie tylko chronić przed śmiercią lub ciężkim przebiegiem, ale także ograniczyć transmisję wirusa. Z badań wynika, że osoby zaszczepione około 7-8 razy mniej skutecznie przenoszą wirusa. Mniejsze przenoszenie, to mniej osób w szpitalach, mniejszy koszt społeczny i finansowy dla społeczeństwa.

No i najważniejsze, stanowisz mniejsze zagrożenie
  • Odpowiedz
ja uważam, że szczepionka przeciwko covid nie jest mi potrzebna i póki co to była dla mnie dobra decyzja by się nie szczepić.


@Krupier: Dla ciebie może, ale w takim wypadku siedź na swoim terenie i nie opuszczaj swojej prywatnej przestrzeni, żeby nie narażać innych.
  • Odpowiedz
@mango2018: przykro mi, ale to tak nie działa.

Fajnie olałeś resztę mojego wpisu i moje pytania. :>

To jak, masz te szczepienia przeciwko pneumokogom i HPV? W sumie jeszcze na meningokoki chyba jest jakaś. Masz? Ile dawek covidowej?
  • Odpowiedz
Fajnie olałeś resztę mojego wpisu i moje pytania. :>


@Krupier: Bo nie potrafię w żaden sposób odpowiadać na argumenty typu: "bo ja"
Czy dany medykament jest potrzebny czy nie, ocenić może jedynie osoba, która posiada wszechstronną wiedzę medyczną a swoją analizę opiera na badaniach a nie "wydaje mi się"
Tak mam wszystkie szczepionki, a Covid trzy dawki, uprzedzając pytanie, na grypę też jestem zaszczepiony.

Tu jest sprawa prosta: albo ufasz
  • Odpowiedz
@Krupier:
Nie.
'Bo ja" "bo ciotka" "bo mi się wydaje" to żaden argument.
Pneumokoków nie mam, ale to wina mojej nie wiedzy, myślałem, że szczepi się tylko dzieci, gdzieś to przeoczyłem, a do lekarza chodzę raz na rok i nie przypominam sobie, żeby cokolwiek wspominał o takiej możliwości.

I gdzie czwarta dawka covidowej?

Nie minął jeszcze zalecany czas od trzeciej, za miesiąc będę mógł przyjąć czwartą dawkę.
  • Odpowiedz
Nie.

'Bo ja" "bo ciotka" "bo mi się wydaje" to żaden argument.


@mango2018: czyli jednak konsultujesz z lekarzem każde wzięcie paracetamolu?

Pneumokoków nie mam, ale to wina mojej nie wiedzy, myślałem, że szczepi się tylko dzieci, gdzieś to przeoczyłem, a do lekarza chodzę raz na rok i nie przypominam sobie, żeby cokolwiek wspominał o
  • Odpowiedz
@Krupier:
Nie rozumiem, co ma do tego paracetamol?
Jeżeli boli, to mnie boli. Gorączki nie miewam, ale jakby miał, to skonsultowałbym się z lekarzem.
Nie, nie będę siedział w domu, bo właśnie doczytałem, że szczepienia na pneumokoki zaleca się dzieciom i osobom powyżej 65 roku, a nie należę do tej grupy. Nie odpowiem ci teraz na to pytanie szczegółowo, bo musze zgłębić mocniej temat i poczytać więcej opracować.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem, co ma do tego paracetamol?


@mango2018: zgodnie z twoimi tezami nie powinieneś go samodzielnie brać bo nie jesteś na tyle kompetentny, żeby samemu stwierdzić czego potrzebuje twój organizm. Czy jesteś?

Jeżeli boli, to mnie boli. Gorączki nie miewam, ale jakby miał, to skonsultowałbym się z
  • Odpowiedz
zgodnie z twoimi tezami nie powinieneś go samodzielnie brać bo nie jesteś na tyle kompetentny,


@Krupier: Nie, nie, nie.
Nie rozumiesz.
Paracetamol to przebadany lek, dopuszczony do obrotu na ściśle wskazane dolegliwości.
Są setki badań potwierdzających skuteczność w tych
  • Odpowiedz
Nie, nie, nie.

Nie rozumiesz.

Paracetamol to przebadany lek, dopuszczony do obrotu na ściśle wskazane dolegliwości.

Są setki badań potwierdzających skuteczność w tych konkretnych dolegliwościach.


@mango2018: a szczepionka
  • Odpowiedz