Wpis z mikrobloga

@Haramb3: Dobry poziom dyskusji. Czyli argument wymuszania pracy przepadł to okazuje się, że jednak służba ojczyźnie jest niewolnictwem? Bo jak chcę mieć co jeść to nie muszę pracować, ale jak chcę żyć w tym kraju to muszę służyć ojczyźnie, a jak nie to elo?
@JC97: Ale ego boost xD no rozwaliłeś mnie w dyskusji, bo znasz inne sposoby zarobienia pieniędzy, które obejmą garstkę ludzi, bo reszta i tak będzie musiała pracować, żeby przeżyć.

Ale ty jesteś mądrym chopcykiem, masz cukierka.

edit. Możesz nie iść do wojska, wystarczy że obetniesz sobie palce. Też fajny sposób, nie musisz wyjeżdżać
@Haramb3: Dobry argument z tymi palcami. Przy okazji załapiesz się na rentę, dostaniesz hajs od państwa i nie będziesz musiał pracować, żeby mieć co jeść. Win-win.
@BRTM: niewolników też nie skazywało państwo, tylko ich właściciele. Tutaj natomiast skazuje prosty rachunek ekonomiczny, wychodzący z obecnego porządku społeczno-ekonomicznego.
Dlatego też dałem takie porównanie, bo dla jednych jest niewolnictwo ekonomiczne, jego zwolennicy mają swoje dogmaty, Ty masz swoje - równie odklejone.