Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was korzysta z Revoluta lub ZENa lub jakiś innych fintechów do płacenia za codzienne rachunki typu gaz, prąd, czynsz, telefon itp.?

Próbowałem, ale trochę kicha. Zakładając, że chcę zrobić przelew i w tytule wpisać np. numer faktury to Revolut po tym tytule dodaje jakieś swoje dodatkowe znaki. Natomiast ZEN odwrotnie - dużo znaków przed i później dopiero mój tytuł przelewu.

Czy taka płatność zostanie w ogóle zaksięgowana np. nie wiem - w elektrowni/gazowni? :)

#revolut #zen #fintech #banki #bankowosc
  • 11
Sam używam 'tradycyjnego' konta do opłat, ale według mnie nie powinno być problemu z księgowaniem za gaz prąd czy inne media, bo zauważ że w tych wszystkich firmach każdy ma swój indywidualny numer konta do wpłat, więc suma summarum tylko saldo 'końcowe' na koncie powinno się zgadzać, a co tam napiszesz w tytule to jeden czort.
w teorii macie rację, ale np. czynsz za mieszkanie do spółdzielni ma już wspólne konto i tam ważne jest co wpiszę w tytule (numer klienta, opłata za jaki miesiać itp. itd.)... a tutaj dodaje kupę dodatkowych treści/znaków :/