Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad emigracją na Filipiny, jest oferta pracy ale drogie bilety i ogarnięcie życia może być ciężkie bo nie jestem programistą, chciałbym coś zmienić w życiu prywatnym, budzić się w innym klimacie i z innymi widokami ale boję się być aż tak daleko od Europy i bycia białym wśród Azjatów.
#azja #filipiny
  • 8
@aulus wszystko zależy co oczekujesz i jak płatną pracę otrzymasz.
Jeżeli praca w biurze to będziesz widział wiecznie Manile, więc jedyne widoki to wieżowce, a szansa na plaże itd pojawi się w weekendy lub wakacje a tego dużo nie ma, u mnie to około 16 dni w roku.
W miarę normalny standard życia bez szaleństw to około 40k php oczywiście wszystko zależy.
80k -podatki, to około 65k będzie


@damian91: Kurde ja rozumiem, że Filipiny tańsze ale jednak elektronika czy nowy iPhone kosztują na całym świecie podobnie, a to netto wychodzi mniej niż filipiński robotnik w fabryce na Tajwanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@fuji niestety to jest stawka dla obcokrajowców z Polski. 80k to i tak nie jest źle, słyszałem o Polakach co między 40-60k brutto mieli. Tutaj nadal stawki to około 13k minimalna podstawowa (są rejony gdzie nawet mniej za cały miesiąc), ale dla osób z angielskim to na słuchawce między 23-30k.

Btw. W styczniu lecę znowu na Tajwan ( )