Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie ta wykopowa argumentacja na temat ćwiczeń wojskowych. Przecież ktoś może mieć BIZNES, MAŁE DZIECKO, ZOBOWIĄZANIA, PRACĘ czy jeszcze coś innego.

Ludzie, nawet w sytuacji gdy ktoś nie ma ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ nie powinien być przymuszany do wojska. To jest jakiś skandal! Nie skupiajmy się na wykluczeniach typu, ja nie mogę bo to czy tamto, skupmy się samym problemie, jakim jest ustawa o obronie ojczyzny.

Trzeba sobie i wszystkim innym dać jasno do zrozumienia, że w Polsce armia ma być zawodowa i w żadnym wypadku, żadne prawo nie może stanowić o zaciąganiu siłą cywili do wojska, nawet na obieranie ziemniaków. Polityka ma być prowadzona tak, aby w czasie pokoju ludzie sami chcieli się do tego wojska zgłaszać i tam rozwijać, a w czasie zagrożenia wojną, albo w trakcie stanu wojennego w narodzie był duch walki, bo wiedzą, że jest za co walczyć. Dokładnie tak jak ma to miejsce teraz na Ukrainie.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 7
Dokładnie tak jak ma to miejsce teraz na Ukrainie.


@samolubnygen: Gdyby Ukraińcy przez 8 lat nie przepuścili przez armię 600 tys. ludzi oraz części nie zmobilizowali to by w tym momencie zdychali w ruskich katowniach, zapomnieni przez świat, z zerowymi perspektywami na lepsze jutro.

Nie stać nas na armię zawodową, która poradziłaby sobie sama z obroną kraju bez jakiegokolwiek rozwinięcia mobilizacyjnego.
Ludzie, nawet w sytuacji gdy ktoś nie ma ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ nie powinien być przymuszany do wojska. To jest jakiś skandal! Nie skupiajmy się na wykluczeniach typu, ja nie mogę bo to czy tamto, skupmy się samym problemie, jakim jest ustawa o obronie ojczyzny.


@samolubnygen: Powinniśmy pójść dalej i tym samym powiedzieć sobie szczerze, jeśli miesiąc niewolnictwa dla państwa w formie bycia powołanym jest nie akceptowalne, tym samym nie jest akceptowalne aby