Wpis z mikrobloga

Mam taki karmnik jak na zdjęciu powieszony kilka dni temu. Ptaki w ogóle nie przylatują do niego. I nie wiem, czy to kwestia tego, że jeszcze nie wyczuły ziarna? Obok wisi słonina i też nic do niej nie leci. Czy to kwestia tego, że ten karmnik jest oczojebny i ptaki raczej odstrasza? Za płotem rośnie mały lasek, więc muszą być i ptaki. Może nie czują się bezpiecznie, bo to osiedle i ludzie mają tu koty, psy? Może jakiś znawca ptaków się wypowie? #pytanie #pytaniedoeksperta #ptaki #karmnik #dokarmianieptakow no i trochę powiązane ##!$%@?
Futerix - Mam taki karmnik jak na zdjęciu powieszony kilka dni temu. Ptaki w ogóle ni...

źródło: comment_1670443060YCmefwPRzQmcTXrQjBLDl6.jpg

Pobierz
  • 18
@Futerix: dwa powody:
1 - to chińska ozdoba, a nie karmnik. przestanie działać po pierwszym opadzie deszczu/śniegu (kupiłaś szmelc)
2 - masz jeszcze ciepło i śniegu na trawie nie uświadczysz
@alwykop: Ten szmelc strasznie mi się podobał :( Jest chiński, ale ptaki nie muszą o tym wiedzieć. I raczej im to różnicy nie robi. Dlaczego nie jedzą? W pracy całe pół kilometra dalej mamy karmnik i sikorki tam wyżerają wszystko jak nienormalne. A u mnie pusto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Futerix: ten daszek nie oslania ziarna przez co będzie tam pleśń. Kulka wisi ok. Jak znajdą go to kolorystykę będą mieć w kuprach. Rozumiem że można go całego napełnić ziarnem, jak nie to tam jedzenia starczy na 10minut...
@msta: Można go zapełnić całego i ziarno wysypuje się z boku. Ziarno jest pod małym daszkiem. Jak będzie zacinał deszcz, to je zmoczy. To jest zdjęcie z neta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Futerix: u mnie sikorki jak widzą coś nowego w ogrodzie to od razu na to wskakują. Ale do poidła przyzwyczajały się rok ¯\_(ツ)_/¯ daj im parę dni to się przyzwyczaja. Dobry nawyk to przy każdym napełnianiu karmnika odkarzac miejsca na które one stają - w tym przypadku ten zielony cuś. Zmniejszy to trochę roznoszenie się chorób między nimi.
@Futerix: podrzuć info jak będziesz to przerabiać na budkę bo może udałoby się wyrzeźbić coś zgodnego z aktualnymi wytycznymi ornitologów, ok?

i pokaż nowy karmnik oczywiście :)
@Futerix: Dzięki. Teraz, ten na czarnym tle jest o niebo lepszy od czerwonego! Jeśli będziesz miała chęć albo trochę czasu to możesz go ulepszyć, czyli przyciąć nieco te filary by obniżyć dach tak żeby wszelkiej maści gołębie czy sroki i sójki nie przeganiały malutkich ptaszków i nie wyjadały tak łatwo ziarna ORAZ zwiększyć powierzchnie dachu tak żeby zacinający śnieg czy deszcz nie padał do środka. I nie zrozum mnie źle -
@Pesa_elf: a czy ja coś piszę o papie i narzekam na 30 cm śnieg panie kolego? :)
pokazuje Mirabelce jak wysokie filary i mała powierzchnia dachu pomagają padającemu deszczowi/śniegowi dostać się do środka karmnika i zasypać/zalać ziarno.