Wpis z mikrobloga

Jakiś rok temu zaparkowałem sobie przy chodniku pod pracą, gdzie stał już sznur aut. Po wyjściu stało tylko moje, z blokadą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Panowie ze straży przyjechali, powiedzieli że pierwszy raz więc upomnienie i pojechali. Dziś zapukała do mnie policja, wręczając liścik ze straży, z informacją o konieczności wskazania kierującego pojazdem. WTF?
Można tak zrobić, że pierwsi mnie pouczyli, a teraz jednak szukają właściciela żeby mnie ukarać? Mogę się odwołać, mówiąc że zostałem już pouczony?
#prawo #mandat #motoryzacja #policja
  • 13
@xTortox: Tak, to była jednorazowa sytuacja. Wręcz zdziwiło mnie że akurat na mnie trafiło, bo w każdy inny dzień zawsze tam stał sznur aut. Pewnie pod czyjąć posesją, więc w końcu się wkurzył.
@BonerBogdan:

nie można.


można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Msciwy_pterodaktyl:

Zapytaj czy chcą cię drugi raz ukarać za to samo wykroczenie bo to nielegalne.


no nie do końca takie nielegalne, choć wątpliwości w literaturze jest sporo.

Swego czasu broniłem klienta, który najpierw został pouczony za określone wykroczenie przez policjanta, a chwilę później za dokładnie to samo wykroczenie został skierowany przeciwko niemu wniosek o ukaranie. Na wejściu sprawa
@BonerBogdan:

Tylko, że prowadzący takie postępowanie raczej będzie musiał to czymś umotywować, że zmienia decyzję i środek oddziaływania wychowawczego (pouczenie) w tym konkretnym przypadku jednak nie zadziała


99% racji, ten 1% tylko nadaje smaczku, bo... tu nie ma de facto zmiany pouczenia na wniosek o ukaranie, a... dołożenie wniosku do pouczenia ( )

(zakładając rzecz jasna, że to miałeś na myśli, bo widzę rownież opcję innej
@BonerBogdan: na piśmie jest dokładny adres i data. nigdy więcej tam nie stałem
@Karoleer: z tamtymi jeszcze normalnie pogadałem i poradzili więcej tak nie robić, bo od tego roku już będę w jakimś systemie i następni będą widzieć, że zostałem już pouczony. trochę to trwało, więc raczej sporządzali jakąś notatkę. jutro zadzwonię do oddziału i zapytam po co im moje dane, skoro już powinni je mieć.
@Karoleer: @Msciwy_pterodaktyl: @xTortox: przepraszam że wołam, ale mam ciąg dalszy.
byłem na straży wyjaśnić i pani powiedziała, że ktoś mnie zgłosił telefonicznie, a w międzyczasie jeszcze zrobił zdjęcie i zgłosił przez jakąś apkę, stąd dwa razy mnie teraz wzywają. wyjaśniłem tak jak Wam tu. zapytałem czy coś jeszcze z tego wyniknie, czy pozostanie na pouczeniu. ona że w systemie nie ma odnotowanego żadnego pouczenia i że to dwie różne