Wpis z mikrobloga

Wiem, że mój wpis nic nie zmieni ale bardzo Wam Mirki współczuje sytuacji w której się znaleźliście. Nie powinno się nikogo zmuszać do przejścia służby wojskowej kiedy tego nie chce lub zwyczajnie nie czuje się na siłach lub każdy inny powód jest dobry i tak samo ważny.
Mogę tylko napisać, że osobiście protestuje ale ja mogę dokładnie to co Wy. Czyli nic :/

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna
  • 10
@Sin-: Czyli mówisz ze ludzie do ~2010 znajdowali się w tej sytuacji i nikt im nie współczuł a teraz ludzie wymagają szczególnego traktowania ?


@Hellgard: Weź się walnij trepem w łeb bo od początku afery nie robisz nic poza siedzeniem tutaj i waleniem gruchy do współczesnego niewolnictwa według pis.
@Hellgard: A nie uważasz, że to było bez sensu? Inwestować to się powinno w armie zawodową a nie zmuszać ludzi do porzucania swojego życia. Uczyć obronności możesz równie dobrze w szkole tak aby każdy wiedział jak przebiega ewakuacja, pierwsza pomoc etc. A resztę inwestować w profesjonalne wojsko.
@Sin-: Ci ludzie porzuca życie na 30 dni i do niego wrócą. A poborowych nawet przy armi zawodowej trzeba szkolić bo fizycznie nie jest możliwe być w każdym miejscu w kraju ewentualnie utrzymywać w czasie pokoju tak duża armie.
@Andreth: Dobra bo takie pytania robią się nudne, też uważam ze szkolenie to powinno być miesiąc podstaw i odbudowanie jakiejkolwiek kondycji a później pół roku nauki na konkretne stanowiska ale zamiast widzieć pozytywy ze chcą zabrać ci 30 dni zamiast 180 to narzekasz. A w razie mobilizacji już będzie można tych zdolniejszych(co pamiętają co nieco np. ze nie celujemy nawet rozładowana bronią koledze w brzuch ) wysłać do pilnowania magazynów przed