Wpis z mikrobloga

Odebrałem mieszkanie od dewelopera, wszystko jest spoko prócz jednej rzeczy…niskie sufity. Sufit nie jest otynkowany i jest 2,62 cm od wylewki, mieszkanie 77m. Moim zdaniem jest to strasznie mało, a mam jeszcze instalacje pod klime na suficie i trzeba obniżyć o 8 cm…wyjdzie sufit ok 2,55. Myślicie, ze taka wysokość jest akceptowalna?
#mieszkaniedeweloperskie
  • 13
@Sebb521 U mnie w pokojach po podwieszeniu sufitów wyszło 2.50m od gotowej podłogi, czyli minimum dla pomieszczeń mieszkalnych. Moim zdaniem jest to jak najbardziej akceptowalne, zresztą np. w wielkiej płycie to był standard.
@Sebb521 Ja w poprzednim mieszkaniu 70 m2 miałem sufity na 2,56 i do się żyć. Teraz w domu 210 m2 mam 2,6 i jest jak najbardziej ok. Za to moja szwagierka w bloku ma 2,75.
@Wychwalany Mieszkanie odbierane w zeszłym roku. Przy odbiorze było dokładnie zwymiarowane. Wysokość pomieszczeń pomiędzy 2.69 m a 2.71 m. Bydgoszcz. Piętro środkowe. Na naszym osiedlu wszystkie mieszkania mają taką samą wysokość niezależnie od piętra. Nie twierdzę, że nigdzie nie jest mniej, ale akurat w tych co mnie interesowały wszędzie było 2.7 m, dlatego uznałem, że obecnie to już standard.