Wpis z mikrobloga

Rowery elektryczne, ktoś coś posiada i poleca? Szukam czegoś co da fun z jazdy głównie, w oko mi wpadły zestawy Rapid S2100 Race z ebikera, nie mam za bardzo czasu ani ochoty na składanie samemu, te gotowce decathlonowe itp działają tylko do 25km/h, są gdzieś gotowe rowery do kupienia, które będą mocne? Mój stary ma taki, który lata z 50-60km/h, szukałbym jakiegoś crossa chyba, on ma trekkingowy. Nie wiem dlaczego większość przeróbek jest z mtb, jaki jest powód? Mocniejsze opony na wyższe prędkości i przeciążenia?
#rower #rowerelektryczny #ebike
  • 10
  • Odpowiedz
są gdzieś gotowe rowery do kupienia, które będą mocne?


@smway: wiesz co się stanie, jak przytrafi ci się wypadek na tym motocyklu-udającym-rower?
Do robienia twojej połamanej dupy będzie kolejka coraz mniej delikatnych urzędników.
I chociaż nie zajdziesz w ciąże, konsekwencje mogą cię ścigać do końca życia.
  • Odpowiedz
Nie wiem dlaczego większość przeróbek jest z mtb, jaki jest powód?


@smway:

Grubsze opony da się wsadzić, dzięki temu wygodniej.

Nie ma mocnych gotowców, ale gotowce z mid-drivem są dosyć szybkie po odblokowaniu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek dobra przestań, nie jestem nastolatkiem, mam wszystkie prawa jazdy i wiem co za to grozi. Chodzi mi o rower do zawijania po szutrach, górkach, drogach leśnych, po mieście mam olej w głowie i umiem przewidywać, nie zamierzam #!$%@?ć przez krzyżówki 50km/h drogą rowerową.

@eeemil a ten zestaw ebikera 2000w myślę by wystarczył, mają gotowce na stronie
  • Odpowiedz
a ten zestaw ebikera 2000w myślę by wystarczył, mają gotowce na stronie


@smway:
W teren może być za słaby - sprawdź jaki ten silnik ma moment, na miasto pewnie spoko.
Na pewno za słabe na "fun z jazdy", zaczniesz szybko szukać mocniejszego.

Na 15Ah masz 80km zasięgu z pedałowaniem i może 50km bez (na asfalcie, w terenie połowa tego).
  • Odpowiedz
@smway: Kup coś z nexuna. Niewiele większy poziom skomplikowania przy składaniu. Rapidy bywają kłopotliwe. Mniej wiecej dlatego, że MTB amortyzacje, opony i solidniejszą ramę masz już w pakiecie z takim rowerem, nie musisz rozbudowywać innego rodzaju roweru o bardziej terenowe elementy. Wg mnie nie słuchaj tych od silnika 3K do tylnego koła - za ciężkie sie bydle robi, zwiększa to koszty, a juz wtedy lepiej pomyśleć o falconie, surronie i tego
  • Odpowiedz
dobra przestań, nie jestem nastolatkiem, mam wszystkie prawa jazdy i wiem co za to grozi.


Ok. To jakbyś napisał, że wiesz co grozi przy wierceniu dziury w swojej głowie. Ale dalej pytał o rodzaj wiertła.

@smway: no ale nie jesteś nastolatkiem (jakby to coś zmieniało) ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@smway: Może zapłać komuś za składanie. Jeżeli chcesz coś mocniejszego to zestawy są bardzo sensowną opcją. Nie widziałem fabrycznego roweru wychodzącego poza normy prawne. A w przypadku składania masz dużo możliwości dopasowania sprzętu do siebie i swojego budżetu.

A mtb wybiera się dlatego, że często mają lepszy osprzęt w tej samej cenie. Ponadto jak dołożysz elektrykę to rower może się stać nawet dwa razy cięższy. Mtb są często dobrze amortyzowane. I
  • Odpowiedz