Wpis z mikrobloga

Pamiętam, jak około 8,5 roku temu zarejestrowałem się na Wykopie, a przyciągnął mnie do tego tag #coolstory (obecnie będący cieniem samego siebie, gdzie większość contentu to miernej jakości baity oraz pasty), na którym użytkownicy opisywali różne ciekawe perypetie, jakie się im przytrafiły. No więc zacząłem przeglądać regularnie zarówno główną, jak i mirko, chwaląc sobie to, że mam wszystkie najważniejsze newsy z różnych dziedzin w jednym miejscu, a do tego mogę sobie jeszcze poprzeglądać śmieszne obrazki i podyskutować pod ciekawymi wpisami.

Dlaczego to piszę? Bo właśnie wróciłem ze swojego pierwszego, tygodniowego bana za szkalowanie naczelnego sponsora Wykopu, czyli firmy Orlen. I to chyba przelało czarę goryczy. Wytrzymałem czasy, gdy całe gorące były zawalone patostreamami (z tego miejsca serdecznie pragnę pozdrowić Elitę Internetu), wytrzymałem tony szurostwa, które wybiły w 2020 r., wytrzymuję wieczne jojczenie przegrywów z wykopu, którzy za swoje niepowodzenia obwiniają wszystko wokół, tylko nie siebie, wytrzymuję polityczne wojenki w absolutnie każdym zakątku wykopu, ale usuwania wpisów użytkowników oraz odbierania im możliwości wypowiedzi za ich własną opinię o jaśnie chlebodawcy nie wytrzymam.

Konta nie usunę, bo czasem warto o coś tutaj zapytać i nie tworzyć setek kont na specjalistycznych stronach lub szukać odpowiednich grup na Facebooku, ba, pewnie przez jakiś jeszcze czas będę tu zaglądać w tym samym celu, co zawsze, czyli przeglądania newsów i memów, ale moja aktywność tutaj zostanie ograniczona. Nie, żeby komuś to robiło, jestem wykopowym nołnejmem, no ale...

Z tej okazji krótkie oświadczenie:
- gardzę portalem Wykop, który z jednego z najciekawszych miejsc w polskim Internecie zamienił się w siedlisko patologii, skupiające użytkowników najgorszego sortu*,
- gardzę sprzedajną administracją portalu (a zwłaszcza Michałem Białkiem), która pomimo dziesiątek obietnic o rozwoju serwisu postanowiła całkowicie go porzucić oraz wstawić w tzw. "maintenance mode",
- gardzę moderacją Wykopu, która podejmuje nieracjonalne decyzje na podstawie własnego widzimisię oraz wytycznych partyjnych darczyńców,
- gardzę złodziejską firmą Orlen, która jawnie okrada Polaków, żeby sfinansować politykę rozdawniczą partii rządzącej,
- z całego serca gardzę partią rządzącą, która cofnęła nasz kraj o co najmniej 20 lat i sprawiła, że kolejnych 20 lat minie, zanim uda się po nich posprzątać.

Na koniec przypominam tylko o oficjalnym stanowisku Wykopu dotyczącym cenzury w serwisie, przedstawionym przez jednego z jego założycieli.

#wykop #orlen #afera #oswiadczenie

Psychopathy_Red - Pamiętam, jak około 8,5 roku temu zarejestrowałem się na Wykopie, a...

źródło: comment_1670416147hu8G5twsXBT1HdelmF1El4.jpg

Pobierz