Wpis z mikrobloga

Kobiety są tak bardzo przemęczone domowymi obowiązkami domowymi po pracy że należy się im 5 lat wcześniej emerytura. Facet natomiast w domu leży i nic nie robi dlatego emerytura 5 lat później niż kobieta oraz średnio 8 lat wcześniej do grobu ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #dyskryminacjamezczyzn


@Yurakamisa: weź zachowuj się jak na faceta przystało a nie jak jakaś paniusia
@Yurakamisa: Twierdzenie, że kobiety są przemęczone domowymi obowiązkami i zasługują na wcześniejszą emeryturę, a mężczyźni nie, jest bardzo krzywdzące i nieprawdziwe. Każdy człowiek jest inny i ma różne obowiązki i obciążenia w życiu. Nie można uogólniać i stwierdzać, że wszystkie kobiety są przemęczone domowymi obowiązkami, a wszyscy mężczyźni nic nie robią. Również twierdzenie, że mężczyźni umierają średnio 8 lat wcześniej niż kobiety, jest nieprawdziwe. Wiek emerytalny dla obu płci jest ustalany
@tussipect: 45 Lat kopania rowów vs 3 lata siedzenia z dzieciakiem + do tego pomoc żony. Chyba jednak wole to drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Yurakamisa: w okresie 1-6 dziecko ma łącznie 3 lata? xD
przy dwójce lekko 9 lat... to po pierwsze, po drugie żyjemy w takich czasach że nikt ci nie broni zostać kobietą (ja za żadne skarby bym nie chciał ale niektórzy lubią),
@Yurakamisa: fakty są takie że robota jest łatwiejsza od siedzenia z bombelkami i starzy wolą #!$%@? do fabryki zamiast się zajmować pociechami ʕʔ


@powaznyczlowiek: kocham swoje dzieci i mam to szczęście że fajne egzemplarze mi żona wychowuje, bo faktycznie to ja jestem z nimi z 10-20% tego czasu co ona, ale za chiny bym się z nią nie zamienił i zawszę powtarzam że jej praca jest
w okresie 1-6 dziecko ma łącznie 3 lata? xD


@tussipect: 4 letni dzieciak już zwykle i tak do przedszkola żłobka leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) A coraz bardziej domunującym modelem rodziny staje się 2 dorosłych i 1 dzieciak.

żyjemy w takich czasach że nikt ci nie broni zostać kobietą


@tussipect: Xdd ciekawe.

jeżeli przez 45lat nie jesteś w stanie wyskoczyć zawodowo ponad obsługę szpadla to raczej
kocham swoje dzieci i mam to szczęście że fajne egzemplarze mi żona wychowuje, bo faktycznie to ja jestem z nimi z 10-20% tego czasu co ona, ale za chiny bym się z nią nie zamienił i zawszę powtarzam że jej praca jest cięższa oraz bardziej odpowiedzialna bo taki jest fakt i tego wymaga zwykła ludzka uczciwość


@tussipect: 10-20% czyli praktyczne cały czas po swojej robocie. ( ͡° ͜ʖ ͡
w okresie 1-6 dziecko ma łącznie 3 lata? xD

@tussipect: 4 letni dzieciak już zwykle i tak do przedszkola żłobka leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) A coraz bardziej domunującym modelem rodziny staje się 2 dorosłych i 1 dzieciak.

żyjemy w takich czasach że nikt ci nie broni zostać kobietą

@tussipect: Xdd ciekawe.

jeżeli przez 45lat nie jesteś w stanie wyskoczyć zawodowo ponad obsługę szpadla to raczej
@Yurakamisa: Moim zdaniem wiek emerytalny powinien by wyrównany tym bardziej, że średnia wieku mężczyzn zawsze była niższa od wieku kobiet. Jednak jestem za tym aby za okres urlopu macierzyńskiego i wychowawczego kobiety nie były stratne na składkach emerytalnych itp. Nie wyobrażam sobie aby kobieta szła do pracy na pełny etat rok czy dwa po urodzeniu dziecka. I tu politycy mogliby się wykazać. Zamiast zajmować się bzdurami skonstruować prawo zachęcające kobiety i