Wpis z mikrobloga

Pytanie do ogarniających #komputery i #gry mam giereczkę z 2003 roku którą chciałbym odpalić. Konkretnie:
https://www.gry-online.pl/gry/republic-the-revolution/zf1d46
(Świetna, polecam) u mnie, na nowym kompie (win10) nie do końca działa, Win7 i niższych OSów procesor nie obsługuje, zatem zostaje emulacja (??). Bawię się obecnie Virtual boxem, ale średnio idzie (gra jest wymagająca sprzętowo). Jest jakaś inna (pokrewna?) opcja by taką starszą gierkę odpalić? (Instalacja starszych systemów na inny dysk odpada, odpalanie w trybie zgodności również). Help. :)
  • 5
@cooles: Orginalne wydanie było zabezpieczone securomem, które nie działa z odpowiednią łatką do Win7 (i nowszych) czy Win10 i nowszych.
W takim przypadku crack no-cd jest zasadny.

Przejściowo na GOGu chyba była dostępna wersja pozbawiona zabezpieczeń SecuROM.

Możesz spróbować zainstalować DirectX z instalatora dxwebsetup.exe który dociągnie biblioteki które MS wywalił z instalacji Windowsa.

Opcjonalnie jeżeli gra obsługuje API Glide, to możesz spróbować zainstalować wrapper (np. nGlide) i użyć API Glide zamiast
@sirpingus: Dzięki za pomoc, naprawdę zacne rady i widzę, że posiedziałeś nad tym z godzinkę, albo więcej, natomiast... gra na 10 uruchamia się normalnie (przepraszam, że nie opisałem tego wcześniej, ale nie liczyłem na taki konkret, raczej - "uruchom to w tym virtualu i może podziała"). A konkret konkretów wygląda tak:

https://www.gog.com/forum/republic_the_revolution/game_crashing_when_trying_to_get_to_the_third_town

Szczegółowy opis problemu u mnie: grasz, grasz, wyświetla się monit o tym, że przechodzisz na kolejną mapkę (3-ostatnia) przerzucasz
@cooles: Jak by co.
Z crashem przy ładowaniu mapy brzmi jak problem z bibliotekami, ale to może być kwestia 64-bitowego Windowsa (który ma warstwę "emulacji" Win32), albo wieku programu.

Z przykładowych mniej oczywistych problemów (które sam doświadczyłem):

Wiedźmin 1 wymaga użycia patch 4GB (załatania binarki) jeżeli masz więcej więcej niż 4GB RAMu na systemie 64bitowym, zatnie się jak Wiesiek 1 zechce skubnąć więcej niż 4GB RAMu bez tej łatki.

GTA:SA v1.0