Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy jakiegoś fotografa-entuzjasty, który chciałby dorobić. Chodzi o krótką małą sesję podczas ceremonii ślubu cywilnego, a po ceremonii kilka zdjęć z resztą gości (łącznie 7 osób). 1h-1,5h pracy.

#wroclaw #fotografia
  • 17
@Gorthin: proszę pana, po pierwsze, jeśli Pan chce dobre zdjęcia to proszę nie mowicwike czasu ktoś ma pracować, bo do tego wchodzi czas na przygotowanie sprzętu i post produkcja również.
Po drugie, mała sesja podczas ceremonii ślubu. Kucharzy też pan umówił na mały obiadek?
Po trzecie: fotograf entuzjasta? Czy tak samo zatrudnił Pan sprzątaczki entuzjastki?
Bardzo proszę szanować cudzy zawód i/lub profesję, szczególnie, że potrzebuje pan takiej osoby i wymaga pan
jakby mi ktoś powiedział, że to 1-1,5h pracy to bym go wyśmiał i odmówił


@sedros: ale dlaczego? Przecież tu chodzi o długość zlecenia w dniu ślubu, a nie czas na obróbkę zdjęć. Fotografowie neofici xD
@Adam_Konarski_z_Katowic: Fotografa na sesję plenerową mam już umówionego. Po prostu tego dnia podczas ceremonii nie może mi towarzyszyć.
Jest to skromna ceremonia. Ślub cywilny, więc bez podpisywania papierów, trwa to z 15 minut.
Gdybym mógł jednocześnie robić zdjęcia i być panem młodym to bym sam wykonał takowe zdjęcia.
Dlatego po prostu szukam kogoś, kto amatorsko, pół-amatorsko, z zamiłowania, z hobby robi zdjęcia. Tzn. ma odpowiedni sprzęt, porządny aparat, nie telefonem, statyw,
@Gorthin: a ja Cię rozumiem, Pana @Adam_Konarski_z_Katowic: nieco mniej, choć sam dążę do profesjonalizmu i zawodowstwa fotograficznego

sam będę miał takie samo wydarzenie w styczniu i przydałaby mi się taka postać opisana po prostu jako człowiek potrafiący robić zdjęcia aparatem z dopasowanym do sytuacji obiektywem, znająca się na podstawowej teorii fotografii - i też spotkałem się z takimi odpowiedziami, no bo #!$%@? jak to??

ludzie z reguły nie umieją robić
nie jest skierowany w stronę fotografów profesjonalistów, którzy wiadomo, że sami płacą za swoją firmę, sprzętu, komputery, lightroomy i co tam jeszcze, tylko oni mają najwięcej do powiedzenia, bo jak się znajdzie jakiś biedny półamator, który zrobi zdjęcia ładne zdjęcia opowi w urzędzie, to znaczy, że psuje rynek porządnym ludziom


@Toszeron: proszę pana, niech zamówi, ja wypunktowałem w którym miejscu - jako osoba która lubi robić zdjęcia za darmo - poczułem
motyw ślubu cywilnego naprawdę trwa tylko 15 minut w urzędzie; na obrobienie kilkunastu zrobionych zdjęć to osobiście potrzebuję 15 minut a może mniej, reszta czasu to dotarcie na miejsce i może jakaś benzyna, choć nie sądzę, żeby na takie gównozlecenie (w rozumieniu wielkiego profesjonalisty) połakomił się ktoś z miasta obok albo nawet jakby miał przejechać się kolejką z Pragi na Wolę


@Toszeron: proszę pana, to ja wynajmę pana na moje zdjęcia
@Adam_Konarski_z_Katowic: uważaj Pan, bo ja mam czasem ciagaty do podejścia ambicjonalnego i się pojawię znienacka :)

Inna sprawa, że na tym etapie swojej jeszcze nie kariery to z chęcią popracował bym pod okiem fachowca z prawdziwego zdarzenia, choć mamy do siebie daleko jak mniemam.

Natomiast nadal obstaje przy swoim, że to co porządny fotograf nazywa w swoim rozumieniu "zdjęciem dobrym" (a wiem, co to takiego) to niekoniecznie pokrywa się z potrzebami
Natomiast nadal obstaje przy swoim, że to co porządny fotograf nazywa w swoim rozumieniu "zdjęciem dobrym" (a wiem, co to takiego) to niekoniecznie pokrywa się z potrzebami opa


@Toszeron: proszę pana, obleciałem tyle imprez, że mógłby Pan być zaskoczony co ludzie uznają za dobre zdjęcie.

@Adam_Konarski_z_Katowic:

choćbym nie chciał, musze to napisać - robiłem ileś sesji z tortem w roli może nie głównej ale ważnej i jak się pojawiał, to było zawsze jakieś clou imprezy choćby przez 5 minut i dla mnie jako osoby pracującej oczywiste było, żeby go zaprezentować możliwie efektownie, czy to ze względu na oczekiwania płatnika czy choćby dlatego, że to też była ładna, porządna i pewnie odpowiednio opłacona rzecz

tu pojawia się
tu pojawia się chyba trochę motyw zrozumienia osób, które płacą


@Toszeron: proszę pana, wolę niższą kwotę za obustronne zrozumienie

ludzie, którzy wydają stosunkowo dużo pieniędzy na rożnorakie motywy podczas imprezy, oczekują zdjęć "wydanych pieniędzy" w takim samym stopniu co zdjęć teoretycznie najważniejszej postaci


Proszę pana, mówimy o poważnych zleceniach czy o zleceniach "szukam fotografa entuzjasty" łamane przez "Cześć Adaś, słuchaj siostra biedna, dziecko w ciąży i bierze ślub..."?

Bo skaczemy sobie
z dzieckiem, które miało urodziny i co najmniej 3 portrety każdego z gości

efekt był taki, że mi dziękowano choćby z tego powodu, że otrzymano zdjęcia takie, których normalny zjadacz chleba sam by nie zrobił albo nawet nie wyobrażał sobie takich kadrów


@Toszeron: proszę pana, nie wiem z czym pan dyskutuje, skoro obaj piszemy o tym samym, z tą różnicą, gdzie ja wskazuję niewdzięczność ludzi za takie zdjęcia, a Pan wdzięczności