Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy jakiegoś fotografa-entuzjasty, który chciałby dorobić. Chodzi o krótką małą sesję podczas ceremonii ślubu cywilnego, a po ceremonii kilka zdjęć z resztą gości (łącznie 7 osób). 1h-1,5h pracy.

#wroclaw #fotografia
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@menmikimen: Oczywiście, że można szukać. Sam jestem amatorem, który czasem fotografuje uroczystości rodzinne (nawet ślub ostatnio), ale jakby mi ktoś powiedział, że to 1-1,5h pracy to bym go wyśmiał i odmówił. Jak się ma takie podejście to lepiej poprosić gości, żeby cykali smartfonami. @Adam_Konarski_z_Katowic ma tu całkowitą rację.
  • Odpowiedz
jakby mi ktoś powiedział, że to 1-1,5h pracy to bym go wyśmiał i odmówił


@sedros: ale dlaczego? Przecież tu chodzi o długość zlecenia w dniu ślubu, a nie czas na obróbkę zdjęć. Fotografowie neofici xD
  • Odpowiedz
@Adam_Konarski_z_Katowic: Fotografa na sesję plenerową mam już umówionego. Po prostu tego dnia podczas ceremonii nie może mi towarzyszyć.
Jest to skromna ceremonia. Ślub cywilny, więc bez podpisywania papierów, trwa to z 15 minut.
Gdybym mógł jednocześnie robić zdjęcia i być panem młodym to bym sam wykonał takowe zdjęcia.
Dlatego po prostu szukam kogoś, kto amatorsko, pół-amatorsko, z zamiłowania, z hobby robi zdjęcia. Tzn. ma odpowiedni sprzęt, porządny aparat, nie telefonem, statyw,
  • Odpowiedz
nie jest skierowany w stronę fotografów profesjonalistów, którzy wiadomo, że sami płacą za swoją firmę, sprzętu, komputery, lightroomy i co tam jeszcze, tylko oni mają najwięcej do powiedzenia, bo jak się znajdzie jakiś biedny półamator, który zrobi zdjęcia ładne zdjęcia opowi w urzędzie, to znaczy, że psuje rynek porządnym ludziom


@Toszeron: proszę pana, niech zamówi, ja wypunktowałem w którym miejscu - jako osoba która lubi robić zdjęcia za darmo - poczułem
  • Odpowiedz
@Adam_Konarski_z_Katowic: uważaj Pan, bo ja mam czasem ciagaty do podejścia ambicjonalnego i się pojawię znienacka :)

Inna sprawa, że na tym etapie swojej jeszcze nie kariery to z chęcią popracował bym pod okiem fachowca z prawdziwego zdarzenia, choć mamy do siebie daleko jak mniemam.

Natomiast nadal obstaje przy swoim, że to co porządny fotograf nazywa w swoim rozumieniu "zdjęciem dobrym" (a wiem, co to takiego) to niekoniecznie pokrywa się z
  • Odpowiedz
tu pojawia się chyba trochę motyw zrozumienia osób, które płacą


@Toszeron: proszę pana, wolę niższą kwotę za obustronne zrozumienie

ludzie, którzy wydają stosunkowo dużo pieniędzy na rożnorakie motywy podczas imprezy, oczekują zdjęć "wydanych pieniędzy" w takim samym stopniu co zdjęć teoretycznie najważniejszej
  • Odpowiedz
z dzieckiem, które miało urodziny i co najmniej 3 portrety każdego z gości

efekt był taki, że mi dziękowano choćby z tego powodu, że otrzymano zdjęcia takie, których normalny zjadacz chleba sam by nie zrobił albo nawet nie wyobrażał sobie takich kadrów


@Toszeron: proszę pana, nie wiem z czym pan dyskutuje, skoro obaj piszemy o tym samym, z tą różnicą, gdzie ja wskazuję niewdzięczność ludzi za takie zdjęcia, a Pan
  • Odpowiedz