Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, czy muszę zakładać działalność, jeżeli prowadzę kanał YouTube, z którego mam powiedzmy 500zł miesięcznie za wyświetlenia, do tego dostaję ze spotów do 2000 zł miesięcznie, czasem mogę dostać drugie 2000 w miesiącu za film z projektem powiązanym z daną firmą, czasem ktoś mi przyśle jakieś urządzenie do zareklamowania (dostaję je + powiedzmy 1500zł za film raz-kilka razy w miesiacu).
Filmy nagrywam spontanicznie jeśli mam o czym, nie jest to regularnie codziennie, co tydzień itd. Czasem w miesiącu nic nie nagram. Nie robię tego pod swoim imieniem i nazwiskiem. Pracuję też na etacie. Nie chcę zakładać firmy. Mogę się rozliczać normalnie z PIT jako "inne źródła przychodu"? Czy kwota miesięczna ma tu znaczenie?
Tę większą kasę dostaję od pół roku. Co mam zrobić?Chcę normalnie zapłacić podatek, ale nie pieprzyć się z działalnością.
#dzialalnoscgospodarcza #firma #podatki #doradcapodatkowy #youtube #ksiegowosc

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #638e32005adff1f3a51a2f3f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@odysjestem: z podanej listy wpływów to działalność nierejestrowana mu tego nie pokryje, jeśli wszystko należy rozliczyć jako dochód. Dlatego wolałabym raz zapłacić i mieć z głowy, żeby znać "słuszną" i w miarę bezpieczną interpretację i podział tego worka.
  • Odpowiedz