Wpis z mikrobloga

Bardzo polecam wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" w #warszawa. Myślałem, że będzie to kolejna ot taka sobie wystawa, skierowana bardziej do dzieciaków. A tu niespodzianka, bo grobowiec i jego wyposażenie wraz z sarkofagami fantastycznie odwzorowane. Do tego dużo ciekawych informacji. Ludzie piszą o 2 godzinach - ja spędziłem 3,5 a i tak czuję, że zbyt szybko, można spędzić drugie tylko oglądając szczegóły komory i przedmiotów.

#historia #egipt #starozytnosc
deeprest - Bardzo polecam wystawę "Tutanchamon - Grobowiec i Skarby" w #Warszawa. Myś...

źródło: comment_1670269945WBtO88p9VZ12cRtqX4nVt2.jpg

Pobierz
  • 12
@deeprest a jak z dzieciakami? jest coś co mogłoby ich zainteresować, czy bardziej dla ludzi lubiących historię? Ta wystawa wydaje się bardziej skierowana do dorosłych niż do dzieci.
@rand001: było trochę dziaciaków - myślę, że 7-latka można spokojnie zabrać, wystawa jest też skierowana do młodszych. Gdyby mnie rodzice zabrali, to pewnie do dzisiaj po 30 latach bym pamiętał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@deeprest byłem z córką na poprzedniej, o kosmosie i całkiem ciekawie było, chociaż miejscami jej się dłużyło ;) pewnie się wybiorę.

Widziałem gdzieś, że dają audioprzewodnik każdemu, prawda to?

Mi ciągle brakuje bardziej interaktywnych muzeów w Warszawie, ale z takimi, hmm, bardziej klasycznymi wystawami, żeby dało się zainteresować dzieciaka czymś bardziej przyziemnym niz iluzja, wynalazki itp. ;) muszę sprawdzić Chopina bo nigdy nie byłem, no i czekam ciągle na muzeum historii Polski,
@lavinka: jak jesteś tak zblazowana, to trudno - nie będzie cię ten temat kręcić. Ja nie mam teraz możliwości jechać do Kairu oglądać oryginały, jak pewnie większość ludzi. W zeszłym roku 2 tygodnie zwiedzałem zabytki Egiptu i mimo, że się od dziecka tym interesuje, to nie odróżniłbym większości kopii od oryginałów.