Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu mam u siebie problem z zasięgiem WiFi - kilka ścian nośnych i zostaje tylko jedna/dwie kreski.
Router to TP-Link Archer C5 v2
Myślę nad zakupem wzmacniacza sygnału TP-Link RE190, który byłby podłączony w miejscu ze słabszym zasięgiem.

Z tego co wyczytałem, to ponoć tworzy on dodatkową sieć z końcówką EXT, np. "siećEXT".
Wydaje mi się, że przecież jak podłączę się do tej dodatkowej sieci w jednym pokoju i później pójdę gdzieś dalej, to nadal będę mieć podobny problem z zasięgiem - bym musiał np. ręcznie wchodzić w ustawienia WiFi i przełączać się z jednej sieci na drugą, trochę słabe.

Pomyślałem więc (wyprowadźcie mnie ewentualnie z błędu) nad zmianą SSID tej dodatkowej sieci z "siećEXT" na SSID mojej głównej sieci np. "sieć", tak aby było to widoczne jako "całość".

Jak myślicie, czy coś takiego pozwoli na korzystanie z obu urządzeń i automatyczne przełączanie pomiędzy nimi w momencie gdy zasięg jednego będzie słabszy od drugiego?

Jakoś nigdy nie miałem styczności ze wzmacniaczami i przed ewentualnym zakupem wolę się dopytać ( ͡º ͜ʖ͡º)
#siecikomputerowe #komputery
  • 6
@DinapeS: korzystam z podobnego wzmacniacza, który rozgłasza sieć o tej samej nazwie co główny router. Nie ma problemu z przepinaniem się między urządzeniami.
Jedyny minus jaki widzę to kilka ms więcej na pingu, ale jak nie grasz to raczej nie ma to żadnego znaczenia.
który byłby podłączony w miejscu ze słabszym zasięgiem.


@DinapeS: ale wiesz, że taki "wzmacniacz" niczego nie wzmacnia, on żeby rozesłać dalej nową sieć, musi ją najpierw odebrać? I jeśli postawisz go w miejscu ze słabym zasięgiem, to on będzie ładnie emitował nową sieć, na telefonie/laptopie będziesz widział piękny, mocny sygnał, ale działało będzie to dokładnie tak samo kiepsko?

To mniej więcej tak, jakbyś chciał siedząc w swoim pokoju rozmawiać z mame,
@DinapeS: Super dzięki za wyjaśnienie :-)
W takim razie tak jak radzicie nie będę bawić się w jakieś tam wzmacniacze, tylko najnormalniej kupię router
Teraz tylko muszę znaleźć jeszcze sposób na pociągnięcie kabla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki