Wpis z mikrobloga

Jako hejter Michniewicza muszę mimo wszystko przyznać, że zostałem dzisiaj pozytywnie zaskoczony. Pomimo przegranej to był to naprawdę całkiem solidny mecz w wykonaniu naszej reprezentacji i wstydu nie było. Emocji nie brakowało, przez długi czas byłem wręcz podjarany jak za czasów Euro 2016. Szkoda, że tak nie zagraliśmy z Argentyną albo Meksykiem, gralibyśmy wtedy z Australią, a i ewentualne, kolejne fazy by się też zapowiadały emocjonująco. Z minusów - krycie Mbappe, nie ogarniam jak można było mu tyle miejsca zostawiać. Żółw zresztą dzisiaj największą robotę robił w drużynie Francji, zdecydowanie będzie walczył z Karakanem o tytuł zawodnika turnieju, chciałbym chyba zobaczyć finał Argentyna - Francja.

Nie zmienia to faktu, że Michniewicz nadal do wywalenia, z takim stylem jak on preferuje to nie mamy żadnej przyszłości, nie róbmy z siebie dziadów, dla których największym sukcesem jest wyjście z grupy. Nawet jak Lewandowski zakończy karierę to mamy wielu innych, solidnych graczy ofensywnych, którzy mają <30 lat, a Czesiu gra jakby miał do dyspozycji kadrę sprzed kilkunastu lat.

Nie jestem fanem ciągłych zmian trenerów, ale po pierwsze błędem był w ogóle wybór Czesia, a po drugie lepszej okazji na zmianę nie będzie - przed nami rok eliminacji do Euro, nawet Ligi Narodów nie będzie, mamy grupę marzeń, idealna sytuacja dla nowego selekcjonera preferującego ofensywny styl gry, jak mamy próbować czegoś nowego, testować nowych graczy to właśnie teraz. Moim marzeniem byłby Hervé Renard, ma kontrakt do 2027, ale może coś się po mundialu zmieni, myślę że w naszej reprezentacji mógłby zrobić dobrą robotę, do tego sam wykazywał chęć trenowania naszych.

A i jeszcze jedna pochwała dla Czesia za to, że jest bucem i tym samym dba o to, żeby go mimo wszystko #!$%@?, bo już większość dziennikarzy do siebie zniechęcił. Cieszę się, że wielu z nich cały czas wypomina ten styl grania, cieszę się też z wypowiedzi Zielińskiego i Lewandowskiego, pomimo że ten drugi to z całym szacunkiem dla niego, ale nic nie pokazał na tym mundialu. Od miesiąca jest całkowicie bez formy, chyba odpadnięcie z LM + wyniki Złotej Piłki go dobiły.

Kulesza to populista, tak że jak się krytyka nasili to jest szansa na jakąś zmianę, ale boję się że dalej to będzie polska myśl szkoleniowa.

#mecz #reprezentacja #mundial #pilkanozna
  • 2
@Sebastian_II_Mordeczka ale co mam mówić, że źle było? Tak jak napisałem, Michniewicz out, 1 mecz nic tu nie zmienia, ale nie będę siebie samego oszukiwał i nie zamierzam być hipokrytą, zagrali dzisiaj tak jak wcześniej od nich tego oczekiwałem. Ale jednym rezultatem był brak wstydu po odpadnięciu i dowód na to, że mogliśmy spokojnie wygrać grupę, tak że nawet ten mecz pokazuje, że Michniewicza trzeba się pozbyć.