Wpis z mikrobloga

Czy w związku z tą całą aferą ktoś planuje zadzwonić jutro do swojego lokalnego WCR i zapytać co jest grane? Bo myślę że internetowe historie internetowymi historiami, ale zapytanie "u źródła" byłoby chyba najskuteczniejszym sposobem na dowiedzenie się czy coś jest na rzeczy.
Na start spytać czy obecnie wysyłane są wezwania na obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla osób z rezerwy pasywnej.
Jeśli nie - dopytać czy taki "pobór" może odbyć się w najbliższej przyszłości i naświetlić przy tym sprawę Sieradza.
Jeśli tak - spytać kogo rekrutują (czy np. samych "specjalistów", osoby zajmujące się tym co byłoby przydatne w wojsku, czy zwykłych szaraków też) i czy ćwiczenia kończą się obowiązkową przysięgą.
Kto pyta nie błądzi, za sam telefon żadne konsekwencje nas nie spotkają.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 17
@HrabiaTruposz: jeśli chodzi o WCR Sieradz, to nawet jest wywiad w lokalnym radio z ppłk tamtejszego WCR, który potwierdził całą historie - ludzie z rezerwy pasywnej są wzywani na ćwiczenia. Oczywiście warto sprawdzić jak sprawa wygląda w innych WCR-ach, ale nie byłbym tu jakimś optymistą i wydaje się, że prędzej czy później będą korzystać z nowych "możliwości".

https://www.nasze.fm/sounds/WCR+wezwania_20221201122623.mp3

to jest z tej strony:
https://www.nasze.fm/news,42780
@HrabiaTruposz: No ogólnie było by fajnie jakby każdy z danego regionu się zmobilizował (heh "zmobilizował") i zasięgnął języka u swojego WCR. Byłby jakiś obraz. Teraz to tylko mamy parę mirków z Sieradza, coś tam się pojawia o Warszawie i okazjonalnie o innych rejonach kraju i nie wiadomo co, gdzie i po co.
@HrabiaTruposz: Tu masz fragment z lokalnej gazety, wypowiedź dla jakiegoś radia.

"Ppłk Daniel Jurewicz, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu w rozmowie z nasze.fm przekazał: - My ten proces planujemy już na pierwszy kwartał przyszłego roku, a wezwania wysyłamy gdyż zdajemy sobie sprawę, że one trafiają do ludzi, którzy nigdy w wojsku nie byli. Częstokroć panuje takie przekonanie, że jeżeli ktoś w wojsku nigdy nie był to do tego wojska nie
@vaachi: @IceBeast: @karolina955: @nostalgiwolf: @HrabiaTruposz: ja dzwoniłem, do działu rekrutacji na ćwiczenia w swoim WCR i dowiedziałem się, że nie mieli takiego zalecenia z góry i że w ogóle co to za wymysły, jednocześnie nie wie jakie zalecenia mogły dostać inne WCR. Ale bardziej to wyglądało na „pierwsze słyszę”. Nie będę pisał, który WCR, niech każdy podzwoni popyta