Wpis z mikrobloga

@wezsepigulke: przerywa, wczytaj se kartę w TachoScanie i zobacz miejsce każdego rozpoczęcia/zakończenia - 1 minuta młotków się magicznie pojawia. A inspekcje korzystają z TachoScanu właśnie. Można to "obejść" nie wbijając zakończenia przy wyciąganiu karty, ale to jest potem kwestia ocenna inspektora, bo w teorii "jak dotykasz tacha, to pracujesz". Jeśli na zakończenie zmiany wbiłeś zakończenie i potem wyciągnąłeś kartę bez zakańczania, to moim zdaniem do obrony na całej długości, chociaż jak
@eloyard: No nie robisz wpisu manualnego żadnego, czyli zakończenia czy rozpoczęcia, i nie przerywa. Bo nic nie kończysz ani nie rozpoczynasz. Nie rozumiem z kim miałbyś się sądzić wysiadając z auta na wizytę u cioci w Malmo i zabierając swoje dokumenty. Nigdy nie słyszałem o czymś takim i śmierdzi parkingowymi mitami. Można by na siłę się przypierdzielić do pauzy 45h, ale to też tylko nocować nie można w kabinie, czyli w
@wezsepigulke: teoria jest taka, że jeśli pracujesz, masz kartę w tacho, jak masz zaplanowany (a to dość istotny aspekt całej teorii - PLANOWANIE) odpoczynek, to kartę wyciągasz. O ile reguły czasu pracy dopuszczają pod pewnymi warunkami ODPOCZYNEK w kabinie, to jest jasne, że w przypadku ODPOCZYNKÓW TYGODNIOWYCH założeniem oczywistym było ich planowe odbieranie w miejscu wyposażonym w odpowiednie socjalne tratata sracz, itp generalnie poza kabiną pojazdu.

Jeśli miałeś iść do ciociu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard: Dobra, ale co ten wywód ma do tego że jak wyjmiesz kartę bez zakończenia i wpisów manualnych to nie przerywa i możesz to robić? Przypominam że obowiązuje ustawa AETR a nie parkingowe teorie, a w tej ustawie nie ma zakazu dotykania tacho na pauzie
@wezsepigulke: nie, mam to całkowicie w dupie tak jak przekonywanie ciebie - życie to zrobi.

Szukałem czegoś w historii swoich wpisów i rzuciło mi się w oczy. Pomyślałem, że może na jakieś dzikie kraje jeździsz, ale jednak po prostu #!$%@? co tam przyjdzie do głowy ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard: I po co taka dziwna atmosferę wprowadzać? Po za UE jeżdżę na Norwegię czy Szwajcarię, #!$%@? nie dzikie kraje, ale co to ma do rzeczy? W życiu nie dostałem mandatu za przegięcia z tacho. Kartę z tacho możesz wyjąć kiedy chcesz bo jest twoja, żaden przepis tego nie zabrania, nie wiem gdzie brniesz.
@wezsepigulke: pytasz o dziwnej atmosferze po takim pytaniu? xD

Tydzień nad tym myślałeś?


Po za UE jeżdżę na Norwegię czy Szwajcarię

Oni respektują 561 z tego co pamiętam. Dlatego mnie ten AETR zaciekawił.

Kartę z tacho możesz wyjąć kiedy chcesz bo jest twoja, żaden przepis tego nie zabrania, nie wiem gdzie brniesz.


Nie rozumiesz prostej rzeczy. Możesz. Nikt nie zablokuje tacha zdalnie ani nikt nie będzie krzyczeć. Po prostu jeśli inspektor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard: praktycznie wszyscy do których masz szansę pojechać na kołach respektują 561 jak to określiłeś lub mają tożsame swoje przepisy

Ustalmy pewne fakty, których mało kto rozumie, a może rozumie a na dzień powszedni jakby o nich zapomina

1. Co nie jest zabronione jest dozwolone.

Nie znam żadnego paragrafu który zabrania manipulować przy tacho w czasie pauzy. Tak jak nie znam analogicznie paragrafu zabraniającego myć auto na pauzie i pan z
1. Co nie jest zabronione jest dozwolone.

Nie znam żadnego paragrafu który zabrania manipulować przy tacho w czasie pauzy. Tak jak nie znam analogicznie paragrafu zabraniającego myć auto na pauzie i pan z Norwegii wygrał prostą sprawę.


Podaj definicję tego co jest pracą i co powinno być zaewidencjonowane. Podpowiem że okres do wyciągnięcie karty można zakwalifikować jako:

- okresy, w których nie może on swobodnie dysponować swoim czasem i zobowiązany jest pozostawać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eloyard:

zdają się sugerować, że można racjonalnie zarzucić że niewyciągnięcie karty od razu, a po pewnym czasie sugeruje, że w okresie od rozpoczęcia rejestrowania przez tachograf odpoczynku do momentu wyciągnięcia karty kierowca nie mógł swobodnie dysponować swoim czasem.


Jeśli by tak było to jakiejkolwiek pauzy z kartą w tacho nie można byłoby robić. Taka zasada powinna działać za każdym razem, albo za żadnym razem. Nawet idąc w drugą stronę, jak na