Wpis z mikrobloga

ej ziomeczki z #terrarystyka pomóżcie bo problem mam z roztoczami.
Ciągle jakieś kuleczki widzę łażące po ściankach kliszówek czy terrariów, na razie pojedyńcze, a na zwierzakach nie dostrzegłam jeszcze pasażerów na gapę, ale to może być moment.
Regularnie ścieram kurze i sprzątam, dezynfekuje narzędzia co kilka dni w wrzątku i alkoholu skażonym, jak zauważe taką kuleczke, to biore zwierzaka, wymieniam mu podłoże i leci na kwarantanne na tydzień na osobną półkę.
A ten syf się roznosi tak czy siak.
A preparatów na roztocza nie za bardzo mogę używać, bo hoduje pajęczaki głównie.
Mięsko też nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z pozdrowieniami moi drodzy milusińscy. ()

#gownowpis #kiciochpyta
  • 7
@ShowBiz: właśnie chyba tak zrobie, a resztki i wylinki wyjmuje już po jednym dniu od karmienia - chyba że zwierzak to zakopie albo gdzieś schowa, jak ostatnio u jednej poe znalazłam nadgryzionego czarnego drewnojada ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ShowBiz: no, to są takie pojedyńcze pypcie które od razu gniotę jak dostrzegę. Wprowadziłam ekipę sprzątającą wszędzie w dwóch wariantach, i niech je żrą. No ale naczytałam się i naoglądałam się o tych badziewiach wystarczająco, żeby panikować na widok jednego, a potem wpadł filmik zająca o nicieniach xDDD

Tho nie przepadam za zającem bo wydaje się kierować kontent pod dzieciuchy i czasem sie go nie da oglądać xd

Ale dziękuje miras,
@Anofus69: Pierwsza sprawa to zmniejszenie wilgotności we wszystkich pojemnikach. Linienie ptaszników nie zależy od wilgoci podłoża czy powietrza, ale ze zgromadzonej - na przykład wypitej wody. Warto przesuszyć wszystkie podłoża, przy tym spryskując tylko delikatnie ścianki.
@piotr-janek: a nie zaszkodzi to gatunkom bardzo wilgociolubnym? Takim jak nadrzewniaki z azji/nowego świata? Albo takie prosionki które mogą oddychać tylko w dużej wilgoci? I w sumie dobrze wiedzieć bo zawsze na wylinke spryskiwałam mocniej podłoże ¯\_(ツ)_/¯