Wpis z mikrobloga

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wydłużył się aż o 1,7 miesiąca


@szasznik:
Ale w zamian za to składka zdrowotna poszła w górę o 7,75 pkt %, np dla UoP za 6k brutto z 64,72 zł do 465,97 zł a dla przedsiębiorców zarabiających więcej niż 60% średniej krajowej jeszcze więcej bo uzależnili ją od dochodu. Ja płacę około 1000 zł więcej niż przed rokiem a do żadnego lekarza nie
na pierwszym terminie wszyscy świadkowie mówili "paaaanie, ja już nie pamiętam nic z tej sprawy", bezrefleksyjne dziady.


@Niemamwiedzy: Trochę jak policja udostępniająca wizerunek sprawcy po pół roku od zdarzenia xD
Ehhhh ta roszczeniowa młodzież


@szasznik:
Młodzież nie potrzebuje tak bardzo lekarza, młodzież ma płacić i się cieszyć, że Babcia cieszy się dobrym zdrowiem.

Równie dobrze można napisać, jeśli wierzyć źródłu, że świadczy to o tym, że ca 120 k zgonów na covid - w więszkości z chorobami wspólistniejącymi nie spowodowało udrożnienia systemu zdrowia, a dodatkowo pojawił się w społeczeństwie niezidentyfikowany czynnik, który spowodował, że zaczęli się kwalifikować na wizytę do specjalisty i dlatego wydłużyły się kolejki do specjalistów. Mogę wymyślić jeszcze 10 takich powodów i żaden nie bedzie mial związku z rządzącymi, ale wiadomo he
@szasznik Średnią i tak zaniżają branże, gdzie dostęp do specjalisty jest w miarę szybki. W mojej specce w regionie zostały 2 poradnie na NFZ na ok. 500 tys. ludzi. Terminy na 2-3 lata, pilne na półtora roku.