Wpis z mikrobloga

Cześć, jakiś czas temu dostałam wiele wiadomości z pytaniem o diagnozie depresji, chorobowym, lekach itd. Odpowiem więc na najczęstsze pytania
1. Psychiatra a nie psycholog może wystawić L4 i przepisać leki. L4 od psychiatry działa do trzech dni wstecz i może trwać pół roku, ale o tym decyduje psychiatra.
2. Objawy w moim przypadku to bezsenność, poczucie braku sensu w życiu, myśli s......e, obniżony nastrój trwający kilka miesięcy, mocno stresująca sytuacja w pracy wywołująca nerwobóle i wymioty przed wyjściem z mieszkania do pracy.
3. Leki Velaxin Er na dzień, Trazodone neuraxpharm na sen, Xanax w wypadku silnego kryzysu.
4. L4. Ja mam co cztery tygodnie konsultacje z psychiatra, niestety prywatnie. On ustala dawki, robi mały wywiad z tego ile wzięłam Xanax, ile godzin śpię i czy lek pomaga. Przez pierwsze dwa miesiące nawet nie pytał czy chce L4, sam je dawał na miesiąc.
5. Leki tego typu zaczynają działać dopiero po miesiącu. Skutkiem ubocznym może ale nie musi być potrzeba częstego oddawania moczu.
6. Dopiero w grudniu mam zacząć terapię z psychologiem, nie stać mnie prywatnie. Dostaję 80 %pensji więc wegetuje jeszcze bardziej niż pracując.
Mam nadzieję że komuś to pomoże
#depresja #psychiatria #l4 #leki
  • 16
@Szatynka: zmieniaj prace czym predzej. Tez mi praca na poprzednim stanowisku - jak wiekszosci w sumie - zorala psyche: nerwobole w klatce, mega stres, brak snu, a jak juz to bruksizm. Proszki proszkami, ale jak zmienilem prace to jak reka odjal, grunt to #!$%@? jak najszybciej z toksycznego otoczenia i wrocic do normalnego swiata. Jak mozesz to nawet ogarnij sobie L4 na czas szukania, co by odetchnac. Zadna praca, niewazne jak
tylko mała poprawka do punktu 1: każdy lekarz może wystawić L4 do 3 dni wstecz, psychiatra nie ma takiego limitu czasowego i może wystawić L4 nawet na miesiąc do tyłu.


@HasmikLaVey: a na ile moze wystawic jednorazowo do przodu?