Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Za namową jednego mirka, zmęczyłem całe 8 odcinków #wednesday na #netflix.
Dobry buku, jeżeli to ma być klimat Tima Burtona, to więcej nie oglądam jego filmów. Ciekawe czy widział chociaż raz, dzieło Sonnenfelda z 91 roku.
Fabuła płytka, postacie z netflixowego szablonu dla postępowych i feminizowanych. Żadnej chemii, Środa na początku niby grająca swoją rolę, z czasem zachowuje się jak emo, znaczy typowe pranie sprawdzonych wzorców w proszku naszych czasów.
Każdy facet w filmie to pipa. Aktorzy i rzeczy wsadzone w scenariusz, tylko po to, by zrobić jedną rzecz i zniknąć. Kruwa, po trailerze miałem nadzieję, po czwartym odcinku dałem sobie spokój, potem Mirek powiedział że później jest lepiej - nie było. Gomez i Morticia to jakieś popychadła, zamiast ociekajacych pożądaniem i pewnością siebie postaci.
Finał tak słaby, że reżyserowi nie dał bym stać nawet koło osoby odpowiedzialnej za scenariusz z Hildy.
Jedyną postacią, która miała w sobie coś ciekawego, była rączka, ale ile może unieść jedna dłoń?
Zamiast marnować 6 godzin na ten wyżyg współczesnych mediów, już lepiej oglądnąć oryginał gdzieś na strumieniu.
#gorzkiezale
Pobierz Kulek1981 - Za namową jednego mirka, zmęczyłem całe 8 odcinków #wednesday na #netflix...
źródło: comment_16700718302XSeOltdQoZBIw4O0qa55p.jpg
  • 5
@Kulek1981: mi się podobal klimat, trochę taki Harry Potter vibe. Sama aktorka odgrywajaca rolę poradziła sobie znakomicie. Poza tym jest to raczej luźne wzorowanie na rodzinie Adammsów, a nie zrzynka 1:1 z komiksów więc nie wiem o co ten cały ból dupy ¯\_(ツ)_/¯
Nawet co dziwne Netflix nie raził tu zbyt bardzo woke szitem. Ja tam się dobrze bawiłam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Frettka: To nawet nie stało przy Potterze. Tam były dobre postacie, które miały swoje motywacje dramaty i wzloty. Tu praktycznie od początku widać, że komuś się bardzo nie chciało, więc wrzucił typowy scenariusz w typowe korpotryby netflixa i wyszła typowa produkcja netflixa dla nastolatek, a nie mroczny i klimatyczny serial, na jaki można by było liczyć po zaangażowaniu Burtona.
@spie_z_tata: wiadomo że wykopki są we wszytkim ekspertami, większosc z nich w zyciu starych addamsow nie oglądało, ba nawet tego nie oglądali ale i tak muszą sie wypowiedziec XDD

Tam były dobre postacie, które miały swoje motywacje dramaty i wzloty.


@Kulek1981: napisałam vibe, chodzi mi głównie o stylistyke i szkołe, a ty #!$%@? o postaciach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Frettka: Samym wyglądem też dupy nie urywa. Widać że się starali, część nawet postawili naprawde, ale jako całość jest słabo. W szkole są dosłownie 4 czy 5 miejscówek i koniec. Reszta gdzieś poza nią. Sam dziedziniec wygląda klaustrofobicznie i zbyt sterylnie. Pracownia i grobowiec nawet spoko, biuro dyrektor, przerost formy nad treścią. Pokój Środy, całkiem spoczko, ale kadrowanie za słabo pokazywało podział i zbyt mała różnica w kontraście, więc linia się