Wpis z mikrobloga

lol, każdy pełnoletni mężczyzna powinien przejść obowiązkowe szkolenie. Obowiązkiem każdego mężczyzny jest obrona kraju i rodaków. W dupie mam, że pracujesz w IT, ważysz 40 czy 180 kg i się nie nadajesz, nie masz psychy do tego. Nasi przodkowie musieli walczyć ze sobą, walczyli o terytorium, żeby mieli gdzie mieszkać, a Wy co? Was też to dotyczy. Poza tym już nie płaczcie, że ojoj szkolenie, ja mam pracę i rodzinę. To tylko miesiąc, który będzie obfitować w pełne wrażeń przygody. Zdobędziecie przyjaźnie na całe życie. Ogarnijcie się i wykonajcie swój obowiązek. No chyba, że trafi na mnie, to wtedy tego szkolenia nie powinno być.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #wojsko #polska
  • 72
  • Odpowiedz
@Tagnk: @SlepyBazant: Jak najbardziej przeczytałem całość i poprostu opisałem mindset typowego zkowca który często podziela takie opinie xd w żaden sposob nie sugeruje że ty tak myślisz xd Myślałem że to oczywiste i nikt nie weźmie tego serio z uwagi na to jak wyraźnie Op napisał że robi sobie jaja xd Ale przepraszam nie była to moja opinia o zdaniu Opa
  • Odpowiedz
to po co jest zawodowa służba w takim razie?


@CebulowyKrul: Zawodowa armia zaczyna walkę. Z jej zasobów pochodzą także żołnierze i instruktorzy potrzebni do rozwinięcia jednostek rezerwowych. Nie stać żadnego kraju na utrzymywanie odpowiednio dużej armii zawodowej niezbędnej do obrony swoich terytoriów i swoich obywateli.
  • Odpowiedz