Wpis z mikrobloga

lol, każdy pełnoletni mężczyzna powinien przejść obowiązkowe szkolenie. Obowiązkiem każdego mężczyzny jest obrona kraju i rodaków. W dupie mam, że pracujesz w IT, ważysz 40 czy 180 kg i się nie nadajesz, nie masz psychy do tego. Nasi przodkowie musieli walczyć ze sobą, walczyli o terytorium, żeby mieli gdzie mieszkać, a Wy co? Was też to dotyczy. Poza tym już nie płaczcie, że ojoj szkolenie, ja mam pracę i rodzinę. To tylko miesiąc, który będzie obfitować w pełne wrażeń przygody. Zdobędziecie przyjaźnie na całe życie. Ogarnijcie się i wykonajcie swój obowiązek. No chyba, że trafi na mnie, to wtedy tego szkolenia nie powinno być.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #wojsko #polska
  • 72
  • Odpowiedz
@SlepyBazant: to na co płacimy podatki?
To czemu kobiety nie płacą większych podatków skoro nie mają komisji wojskowej i będą mogły uciekać z kraju?
To po co byli ci ludzie z WOT?
Przecież nawet w Rosji która jest agresorem nie brano od tak cywili
  • Odpowiedz
@SlepyBazant: Z przymusowo wcielonego pod groźbą więzienia żołnierza nie będzie a co gorzej tacy jeszcze nas utopią w razie konfliktu, ciągnąc ku przegranej.

#!$%@? mnie obchodzi czy służba zrobi z ludzi mężczyzn czy nie. Mnie obchodzi czy Polska się obroni. A rządzący uważają że poborowy to wg. papieru taki sam żołnierz jak zawodowy. Z takim myśleniem to powodzenia pod gruzami bloku w który rakietkę odpali roSSja bo początkowymi sukcesami się rozzuchwali.
  • Odpowiedz
  • 0
@SlepyBazant pomijając ostatnie twoje zdanie. Ty się w łeb #!$%@?. Nie są to za śmieszne rzeczy. Nie można nikogo zmuszać do takich rzeczy. Państwo jest po to aby gnębić i okradać człowieka. Nie ma winy faceta że akurat urodził się w tym ani innym kraju. Jeśli nie chce umierać za interesy polityków i znowu popełniać błędów przodków to dobrze o nim świadczy. Świadczy że ma mózg i nie jest troglodyta. Jest służba
  • Odpowiedz
@CebulowyKrul: to po co jest zawodowa służba w takim razie?


To jest jedno z, że tak to nazwę ,,ugrupowań toważysko-zarobkowych". To popularne rozwiązanie społeczno-biznesowe w Polsce. W razie wojny oni będą w większości umierać ostatni, ponieważ muszą szkolić tych którzy będą umierać pierwsi.

A na testach do woja i służb zapewne jakby Ci #!$%@?ło skłonności makiawelistyczne to byś wyleciał w pierwszej kolejności ;) nie wiem ale zgaduję i się domyślam.
  • Odpowiedz